Tuesday, September 26, 2023
distria-krasniqi-fiton-medaljen-e-arte-ne-“grand-slam”-ne-tbilis

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në “Grand Slam” në Tbilis

0
Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e artë në Grand Slamit që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë. Kampionia olimpike nga Kosova...
kosova-e-nis-mbare,-fiton-paster-ndaj-qipros

Kosova e nis mbarë, fiton pastër ndaj Qipros

0
Kosova e ka nisur mbarë edicionin e ri të Ligës së Kombeve. “Dardanët” kanë shënuar fitore me rezultat të pastër 0:2 në udhëtim ndaj...
kosova-e-nis-sot-rrugetimin-drejt-kualifikimit-ne-euro-2024

Kosova e nis sot rrugëtimin drejt kualifikimit në Euro 2024

0
Kombëtarja e Kosovës do ta nisë sot rrugëtimin e saj drejt synimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian të vitit 2024. “Dardanët” ishin shumë afër...
nga-gezimi-ne-trishtim:-oviedo-festoi-pa-u-kualifikuar,-ne-stadium-qarkulloi-nje-lajm-i-rreme

Nga gëzimi në trishtim: Oviedo festoi pa u kualifikuar, në stadium...

0
Nga gëzimi në trishtim në harkun e pak sekondave. Real Oviedo, për pak kohë ëndërroi që e ka siguruar kualifikimin në “Play-off” për t’u futur...
trepca-fiton-ndaj-yllit-ne-suhareke,-vazhdon-seria-finale

Trepça fiton ndaj Yllit në Suharekë, vazhdon seria finale

0
Ka përfunduar edhe ndeshja e tretë finale mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës. Kjo ndeshje u fitua nga Trepça dhe tani seria finale do të...
interi-ndalon-bisedat-me-dybalan,-e-pret-lukaku

Interi ndalon bisedat me Dybalan, e pret Lukaku

0
Interi nuk e ka bërë ende lëvizjen e tyre për të nënshkruar Paulo Dybala në një transferim të lirë, pasi ata presin të shohin...
neser-finalja-e-trete,-ylli-trepca

Nesër finalja e tretë, Ylli-Trepça

0
Të dielën zhvillohet ndeshja e tretë finale e “Play-off”-it mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës. Në dy takimet e para fituan therandasit dhe janë afër...
ylli-i-futbollit-anglez-kapet-“mat”-me-nje-tjeter-ne-shtrat-vetem-pak-dite-para-marteses

Ylli i futbollit anglez kapet “mat” me një tjetër në shtrat...

0
Ish-lojtari i Liverpoolit dhe i kombëtares angleze, Andy Carroll është bërë protagonist dhe viral me një veprim të tijin të cilat janë fotografuar dhe...
pas-triumfit-ne-kupe,-tahir-batatina-futet-ne-histori-te-futbollit-kosovar

Pas triumfit në Kupë, Tahir Batatina futet në histori të futbollit...

0
Kupa e Kosovës në futboll do të mbetet në qytetin e Podujevës, me Llapin që ka triumfuar për herën e dytë radhazi në këtë...
shenohet-goli-i-pare-ne-finale,-zaniolo-e-kalon-romen-ne-epersi

Shënohet goli i parë në finale, Zaniolo e kalon Romën në...

0
Roma ka shënuar golin e parë dhe të epërsinë ndaj Feyenoordit, në ndeshjen finale në Ligën e Konferencës. Nicolo Zaniolo ka shënuar për skuadrën italiane...