Tuesday, September 26, 2023
atmosferë-fantastike-e-kombëtares-së-kosovës-në-antalya,-turqit-pyesin-për-muriqin

Atmosferë fantastike e kombëtares së Kosovës në Antalya, turqit pyesin për...

0
Mesditën e së dielës ekspedita e kombëtares së Kosovës në futboll ka zbarkuar në bregdetin e bukur të Turqisë, saktësisht në një nga hotelet...
amir-rrahmani,-me-i-miri-i-vitit

Amir Rrahmani, më i miri i vitit

0
Kapitenit të Kombëtares i janë shpërblyer paraqitjet e shkëlqyeshme me Kosovën dhe me Napolin Amir Rrahmani është mbret i futbollit kosovar. Mbrojtësi i Napolit është zgjedhur...
prishtina-behet-gati-per-te-festuar

Prishtina bëhet gati për të festuar

0
Bardhekaltrit mund të shpallen kampionë me një barazim në Gjilan ose nëse s’fiton Drita ndaj Drenicës në xhiron e 35-të të Superligës së futbollit FC...
detaje-lidhur-me-cerekfinalet-e-“euro-2020”

Detaje lidhur me çerekfinalet e “Euro 2020”

0
Anglia dhe Ukraina siguruan vendin e tyre në çerekfinalet e “Euro 2020”, pasi ndeshjet në 1/16 e finales përfunduan dje në mbrëmje. Këtu, agjencia e...
liverpooli-vuan,-por-fiton-me-permbysje

Liverpooli vuan, por fiton me përmbysje

0
Liverpooli e ka mundur me përmbysje Newcastle Unitedin, duke triumfuar në fund 3-1. Liverpooli ka rrëmbyer pikët e plota në një ndeshje të vështirë në...
psg-shpeton-ne-sekondat-e-fundit,-navas-figura-tragjike-e-ndeshjes

PSG shpëton në sekondat e fundit, Navas figura tragjike e ndeshjes

0
Tjetër rezultat zhgënjyes për PSG në kampionat. Leo Messi me shokë, në fakt, kanë barazuar 1-1 në fushën e Lens në javën e 17-të të kampionatit. Ndeshja...
vushtrria,-kampione-e-kosoves-ne-hendboll

Vushtrria, kampione e Kosovës në hendboll

0
Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e kampionit në Superligën e Kosovës...
mcgregor-e-quan-homofobik-khabibin

McGregor e quan homofobik Khabibin

0
Në një kohë kur duhet të jetë duke u përgatitur për luftën me Dustin Poirier në trilogjinë më të shumëpritur në UFC, Conor McGregori...
lukaku:-do-qendroje-te-interi

Lukaku: Do qëndrojë te Interi

0
Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku ka konfirmuar se do qëndrojë në “San Siro” dhe që ka folur me trajnerin e ri, duke i dhënë...
juventusi-vendos-per-te-ardhmen-e-pirlos

Juventusi vendos për të ardhmen e Pirlos

0
Juventusi rrezikon seriozisht të mbetet jashtë Ligës së Kampionëve për herë të parë pas 10 vjetëve dhe sipas mediave italian, Igor Tudor do ta...