E enjte, 20 Janar, 2022
Reklama
momenti-tragjik-kur-shkeputet-shkembi-dhe-bie-ne-liqen,-humbin-jeten-7-persona

Momenti tragjik kur shkëputet shkëmbi dhe bie në liqen, humbin jetën...

0
Shtatë persona kanë humbur jetën pasi një pjesë e një shkëmbi u shemb mbi varkat, në një liqen brazilian. Tre të tjerë rezultojnë të...
‘twitter’-bllokon-llogarine-personale-te-kongresmenes-republikane-taylor-greene-‘per-dezinformacion’-mbi-vaksinat-(fotot)

‘Twitter’ bllokon llogarinë personale të kongresmenes republikane Taylor Greene ‘për dezinformacion’...

0
Republikania nga Georgia kishte marrë disa paralajmërime për postimet e saj që sipas rrjetit përmbajnë dezinformacion për Covid, por përmendja e “numrit të lartë...
nuk-e-ndal-doren-blinkeni,-sanksione-te-vizave-ndaj-8-zyrtareve

Nuk e ndal dorën Blinkeni, sanksione të vizave ndaj 8 zyrtarëve

0
Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në tëitter, ka njoftuar për sanksione të vizave ndaj tetë zyrtarëve...
universitetet-e-hong-kongut-dhe-australise-zbulojne-qelizat-t-efektive-per-te-trajtuar-omikronin

Universitetet e Hong Kongut dhe Australisë zbulojnë qelizat T efektive për...

0
Një hulumtim i bërë nga Universiteti i Shkencës dhe Teknologjisë në Hong Kong (HKUST) dhe Universiteti i Melburnit ka zbuluar se qelizat T, një...
metroja-e-shangait-forcon-statusin-si-metroja-me-e-gjate-ne-bote

Metroja e Shangait forcon statusin si metroja më e gjatë në...

0
Me dy linja të reja të metrosë që do të hyjnë në funksion më 30 dhjetor, gjatësia totale e rrjetit të metrosë së Shangait...
shenzhen-terheq-shume-investitore

Shenzhen tërheq shumë investitorë

0
Në Shenzen, metropoli jugor kinez që është bërë një fuqi e madhe në fushën e teknologjisë, u zhvillua Konferenca Globale e Promovimit të Investimeve,...
cnn:-trumpi-i-ka-bere-shume-dem-amerikes,-por-tash-e-beri-gjene-me-te-mire-ndonjehere

CNN: Trumpi i ka bërë shumë dëm Amerikës, por tash e...

0
Ish-Presidenti amerikan Donald Trump i ka bërë shumë dëm Amerikës në pesë vitet e fundit, kryesisht duke nxitur pretendimin e rremë se zgjedhjet presidenciale...
analiza:-radioceziumi-i-shkaktuar-nga-aksidenti-berthamor-i-fukushimes-ne-japoni-eshte-perhapur-ne-oqeanin-arktik

Analiza: Radioceziumi i shkaktuar nga aksidenti bërthamor i Fukushimës në Japoni...

0
Cezium-134 dhe cezium-137, lëndë radioaktive që kanë rrjedhur në oqean për shkak të aksidentit bërthamor në Fukushima në vitin 2011, arritën në Oqeanin Arktik...
edhe-zvicra-mund-te-kete-nderprerje-te-energjise-elektrike

Edhe Zvicra mund të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

0
Në Francë, 15 reaktorë bërthamorë nga 56 gjithsej, u mbyllën ditët e fundit për shkak të punëve të mirëmbajtjes ose prishjeve. Meqenëse Zvicra importon energji...
ningxia,-fabrika-e-kthimit-te-qymyrit-ne-leng-arrin-kapacitetin-e-plote

Ningxia, Fabrika e kthimit të qymyrit në lëng arrin kapacitetin e...

0
Një projekt që konverton qymyrin në naftë në Rajonin Autonom Ningxia Hui të Kinës veriperëndimore prodhoi 4.05 milionë tonë produkte këtë vit, sipas zhvilluesit. Kjo...