Tuesday, September 26, 2023
kabashi-ramaj:-kosoves-po-i-cenohet-siguria-kombetare-nga-pandemia-–-qeveria-pa-plan

Kabashi-Ramaj: Kosovës po i cenohet siguria kombëtare nga pandemia – Qeveria...

0
Kosova po ballafaqohet me numër të lartë të vdekjeve nga koronavirusi. Anëtarja e re e Kryesisë së PDK-së, njëherësh ekspertja e sigurisë, Besa Kabashi-Ramaj, ka...
dua-lipa?-jo,-faleminderit,-kemi-goranin!

Dua Lipa? Jo, faleminderit, kemi Goranin!

0
Sotiraq Filo ndoshta ka dëgjuar pak ose aspak për Goran Bregoviçin deri ditën që nga qendra i erdhi fermani që ai do të këndojë...
lamtumire-“mini-shengen”

Lamtumirë “Mini-Shengen”

0
1. Sot në Shkup, “troika” e Novi Sadit varrosi “Mini-Shengenin Ballkanik” dhe inauguroi trilateralen. Vuqiqi dështoi, plotë tri vite, që ta shes reinkarnimin e...
e-fundit-rruge-e-mergimtarit

E FUNDIT RRUGË E MËRGIMTARIT

0
U lodha pram kogja shumë tu i palu teshat, nejse t’miat s’pata shumë, po i kam mledh do bakshishe me ja qu atyne të...
nje-leter-e-mirenjohjes-per-senatorin-bob-dole

Një letër e mirënjohjes për senatorin Bob Dole

0
Senatori Bob Dole, për më shumë se tri dekada, ka dhënë kontribut të çmuar për sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës. Në ditëlindjen e 98-të të...
in-memoriam-–-pengu-per-kafene-e-dyte!-(ne-kujtim-te-bekim-fehmiut)

IN MEMORIAM – Pengu për kafenë e dytë! (Në kujtim të...

0
Ishte ditë me diell në pranverën e vonë të vitit 2008 kur dolëm si zakonisht te kafe “Metropoli” te Pallati i Rinisë që ne...
me-serbinë,-z.-zkm-besnik-bislimi-s’negociohet-me-gjithologe-po-me-ekipe-profesionale

Me Serbinë, Z. ZKM Besnik Bislimi s’negociohet me gjithologë po me...

0
1. Shpresa e Vuçiqit për “një kompromis” në negociatat që është duke i rindërtuar e ridizajnuar Ai përmes agjitimit dhe lobimit perfekt të ekipit...
zotëri-zkm-bislimi,-me-serbinë-po-bëjmë-negociata-e-jo-dialog!

Zotëri ZKM Bislimi, me Serbinë po bëjmë negociata e jo dialog!

0
1. Albin Kurt,i në vend që të gjejë kompromis dhe gjuhë të përbashkët me opozitën aktuale, përmes “bedelit” të tij po gjurmon “ekspertiza” të...
populli-pa-vaksina,-presidentja-rrezitet!

Populli pa vaksina, Presidentja rrezitet!

0
Është e para dhe e vetmja Presidente në botë që shkon për të pushuar në bregdet ende pa ardhur pushimet, dhe që lodhet nga...
albin-kurti,-apo-joe-bajden-do-vendosin-per-“fleksibilitetin-dhe-kompromisin”,-me-serbine?

Albin Kurti, apo Joe Bajden do vendosin për “fleksibilitetin dhe kompromisin”,...

0
Shkruan: Fadil Maloku 1. Fjalët (“fleksibilitet dhe kompromis”)të Presidentit amerikan Joe Bajden, në letrën dërguar Presidentes Vjosa Osmani, anipse, janë përtej eufemizmave diplomatik në fakt...