Tuesday, September 26, 2023
homoseksualizmi-si-agjende-politike

Homoseksualizmi si agjendë politike

0
Po jetojmë në një shoqëri ku grupe të caktuara që vuajnë nga kriza e identitetit dhe komplekse të pa shëruara, duan me çdo kusht...
fantazma-e-ikjes

Fantazma e ikjes

0
Një fantazmë po sillet vërdallë nëpër Kosovë. Fantazma e ikjes. E dëshirës se shtresës më vitale të shoqërisë sonë për t’u arratisur sa më...
a-duhet-te-vleresojne-mesuesit,-nxenesit-ne-baze-te-shtreses-sociale?

A duhet të vlerësojnë mësuesit, nxënësit në bazë të shtresës sociale?

0
Nga shumë problematika me të cilat përballet shoqëria, aq sa është e vjetër vet ajo, duke përfshirë shumë dimensione të ndryshme jetësore pa dyshim...
varianti-i-ri-i-koronavirusit

Varianti i ri i koronavirusit

0
1. ÇKA ËSHTË OMIKRONI? Ndryshimet gjenetike janë dukuri normale në biologjinë e viruseve. Viruset, sa më shumë që kanë mundësinë të shumëzohen, aq më të...
ndoshta-uck-ja-t’i-sheron-komplekset!

Ndoshta UÇK-ja t’i shëron komplekset!

0
E ka emëruar Bashkim Jasharin komandant të FSK-së, me bindjen e plotë se me këtë taktikë e përvetëson krejt UÇK-në, dhe kështu Forcat Mbrojtëse...
fundi-i-nje-manipulanti!

Fundi i një manipulanti!

0
Shqiptarët është zor t’i mashtrosh, për shkak se veç për qejfi janë dyshues, se lëre më nëse ju ke premtuar një ‘tjetër jetë’ dhe...
vucic-eshte-i-pafuqishem,-prandaj-bertet

Vuçiç është i pafuqishëm, prandaj bërtet

0
Bandat mesjetare të Serbisë, asgjë nuk iu bëjnë dot sot shqiptarëve. Nuk kanë më asnjë lloj fuqi-force kundër shqiptarëve; nuk kanë më asnjë mundësi ndërkombëtare...
paradoksi-i-“epokes-merkel”-ne-ballkanin-perendimor

Paradoksi i “Epokës Merkel” në Ballkanin Perëndimor

0
Për pak ditë, gjermanët do t’i drejtohen kutive të votimit për të përcaktuar përbërjen e re të Bundestagut. Për herë të parë që nga...
kabashi-ramaj:-qeveria-duhet-te-kete-prioritet-sigurine-kombetare

Kabashi Ramaj: Qeveria duhet të ketë prioritet sigurinë kombëtare

0
Qeveria e Kosovës duhet të bëjë shumë më shumë për qytetarët e saj. Anëtarja e re e Kryesisë së PDK-së, Besa Kabashi Ramaj, eksperte e...
“aleanca-e-heshtur-e-albin-kurtit-me-aleksander-vuciq,-kunder-marreveshjes-se-uashingtonit”

“Aleanca e heshtur e Albin Kurtit me Aleksandër Vuçiq, kundër Marrëveshjes...

0
Një vit pas Marrëveshjes së Uashingtonit, kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, janë më afër njëri- tjetrit duke bashkëpunuar...