Tuesday, September 26, 2023
populli-pa-vaksina,-presidentja-rrezitet!

Populli pa vaksina, Presidentja rrezitet!

0
Është e para dhe e vetmja Presidente në botë që shkon për të pushuar në bregdet ende pa ardhur pushimet, dhe që lodhet nga...
kenga-e-kukuvajkes

Kënga e kukuvajkës

0
Me fillimin e sulmit rus mbi shtetin e Ukrainës, presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka shpeshtuar atë strategji që dinë ta bëjë më së...
kategorizimi-i-mesimdhenesve-ne-ligjin-e-pagave-–-sfidat-dhe-mundesite

Kategorizimi i mësimdhënësve në Ligjin e pagave – sfidat dhe mundësitë

0
Ligji i pagave është nevojë imediate në Republikën e Kosovës, sepse edhe pas 14 vitesh nga shpallja e Pavarësisë dhe gati 23 vjet nga...
kosova-te-kete-agjende-shteterore

Kosova të ketë agjendë shtetërore

0
Presidenti i Serbisë Vuçiq po mbijeton në skenën ndërkombëtare duke bërë lojë me shtetet ku janë qeveritarë shqiptarët. Ai është i injoruar nga të...
pse-e-mbrojta-vajzen-nga-librazhdi

Pse e mbrojta vajzën nga Librazhdi

0
Mbrëmë në emisionin Opinion të Blendi Fevziut, isha e ftuar për ta diskutuar rastin e vajzes nga Librazhdi, e cila u dhunua, u kërcënua...
a-duhet-te-vleresojne-mesuesit,-nxenesit-ne-baze-te-shtreses-sociale?

A duhet të vlerësojnë mësuesit, nxënësit në bazë të shtresës sociale?

0
Nga shumë problematika me të cilat përballet shoqëria, aq sa është e vjetër vet ajo, duke përfshirë shumë dimensione të ndryshme jetësore pa dyshim...
dua-lipa?-jo,-faleminderit,-kemi-goranin!

Dua Lipa? Jo, faleminderit, kemi Goranin!

0
Sotiraq Filo ndoshta ka dëgjuar pak ose aspak për Goran Bregoviçin deri ditën që nga qendra i erdhi fermani që ai do të këndojë...
fundi-i-nje-manipulanti!

Fundi i një manipulanti!

0
Shqiptarët është zor t’i mashtrosh, për shkak se veç për qejfi janë dyshues, se lëre më nëse ju ke premtuar një ‘tjetër jetë’ dhe...
ndoshta-uck-ja-t’i-sheron-komplekset!

Ndoshta UÇK-ja t’i shëron komplekset!

0
E ka emëruar Bashkim Jasharin komandant të FSK-së, me bindjen e plotë se me këtë taktikë e përvetëson krejt UÇK-në, dhe kështu Forcat Mbrojtëse...
nje-leter-e-mirenjohjes-per-senatorin-bob-dole

Një letër e mirënjohjes për senatorin Bob Dole

0
Senatori Bob Dole, për më shumë se tri dekada, ka dhënë kontribut të çmuar për sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës. Në ditëlindjen e 98-të të...