Wednesday, November 30, 2022
lutfi-haziri:-serbia-indirekt-e-njeh-kosoven

Lutfi Haziri: Serbia indirekt e njeh Kosovën

0
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka folur për takimin e të martës që shefi i qeverisë Albin Kurti e pati me opozitën për t’i...
situata-me-covid-19-ne-bote,-obsh-jep-lajmin-e-mire

Situata me COVID-19 në botë, OBSH jep lajmin e mirë

0
Numri i infeksioneve të reja të koronavirusit dhe vdekjeve të raportuara globalisht vazhdoi të bjerë pothuajse kudo në botë, të cilin Organizata Botërore e...
“nuk-eshte-aq-e-keqe”-–-zyrtari-jep-detaje-per-gjendjen-e-11-vjecares

“Nuk është aq e keqe” – zyrtari jep detaje për gjendjen...

0
Gjendja emocionale e 11-vjeçares, e cila dyshohet se u dhunua nga pesë persona të shtunën në Prishtinë, nuk është dhe aq e keqe. Kështu tha...
prokuroria-kerkon-30-dite-paraburgim-per-personin-qe-rrahj-me-rrip-gruan-e-tij

Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim për përsonin që rrahj me rrip...

0
E rrahu me rrip gruan e tij shtatzënë, Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim. Prokuroria Themelore e Gjakovës ka kërkuar një muaj paraburgim për burrin i...
komuna-e-prishtines:-nuk-bejme-lista-per-t’i-hequr-grevistet-nga-pagat

Komuna e Prishtinës: Nuk bëjmë lista për t’i hequr grevistët nga...

0
Komuna e Prishtinës i del kundër Kurtit: S’bëjmë lista për t’i hequr grevistët nga pagat. Më 1 shtator nuk do të nisë viti i ri...
ky-shtet-jep-sinjale-pozitive-per-vizat,-premton-perkrahje-per-kosoven

Ky shtet jep sinjale pozitive për vizat, premton përkrahje për Kosovën

0
Sinjale pozitive për vizat, ky shtet premton përkrahje për Kosovën. Çekia do të shtyjë përpara agjendën e Ballkanit Perëndimor përgjatë kohës sa do të kryesojë...
ambasadori-hovenier-percjell-giacobben,-ndersa-mirepret-alyson-grunder

Ambasadori Hovenier përcjell Giacobben, ndërsa mirëpret Alyson Grunder

0
Hovenier përcjell Giacobben, ndërsa mirëpret Alyson Grunder. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, i ka uruar mirëseardhje, Alyson Grunder, duke iu bashkuar...
neser-ne-beograd-behen-bashke-rama,-vuciq-dhe-kovacevski

Nesër në Beograd bëhen bashkë Rama, Vuçiq dhe Kovaçevski

0
Rama, Vuçiq dhe Kovaçevski nesër bëhen bashkë në Beograd. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut,...
niset-per-gurbet-i-riu-nga-drenasi,-vellai-i-tij-i-uron-rruge-te-mbare-me-nje-shkrim-emocionues

Niset për gurbet i riu nga Drenasi, vëllai i tij i...

0
I riu nga Drenasi niset për gurbet, vëllai i tij i uron rrugë të mbarë me një shkrim emocionues. I riu nga Drenasi, Besnik Gashi...
ministrja-gervalla-nga-forumi-i-bledit:-nuk-kerkojme-privilegje,-por-te-na-pranoni-si-anetar-te-ketij-unioni

Ministrja Gërvalla nga Forumi i Bledit: Nuk kërkojmë privilegje, por të...

0
Gërvalla në Forumin e Bledit: Nuk kërkojmë privilegje, por të na pranoni si anëtar të këtij unioni. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika...