Saturday, September 30, 2023
reagimi-i-ministrit-ceku-ndaj-vendimit-te-europa-nostra

Reagimi i Ministrit Çeku ndaj vendimit të Europa Nostra

0
Kur kjo organizatë kishte vendosur që Manastirin e Deçanit ta nominonte në listën e monumenteve më të rrezikuara, pati reaguar Presidentja bashkë me Kryeministrin...
heshtja-e-cuditshme-e-kurtit-karshi-thirrjeve-te-shba-ve-dhe-be-se-per-rifillim-te-dialogut

Heshtja e çuditshme e Kurtit karshi thirrjeve të SHBA-ve dhe BE-së...

0
Një letër e ngjashme në adresë të kryeministrit të Kosovës erdhi edhe gjatë ditës së djeshme nga Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të...
shpend-ahmeti-deklarohet-pasi-u-tha-se-do-t’i-bashkohet-ldk-se

Shpend Ahmeti deklarohet pasi u tha se do t’i bashkohet LDK-së

0
Ai ka treguar se ka kohë që i ka ndarë rrugët me PSD-në pasi politikat e tij nuk përkojnë me ato që kërkohen nga...
“presidentja-osmani-te-ndihmoje-ne-arritjen-e-konsensusit-politik-per-dialogun”

“Presidentja Osmani të ndihmojë në arritjen e konsensusit politik për dialogun”

0
Në një intervistë për EO, Prenkaj tha se nuk pret që dialogu me Serbinë të shndërrohet në “mollë sherri” ndërmjet Presidencës dhe Qeverisë. “Mendoj që...