Monday, June 27, 2022
ish-keshilltari-i-thacit:-kurtit-do-t’i-imponohet-fuqishem-dialogu-nga-nderkombetaret

Ish-këshilltari i Thaçit: Kurtit do t’i imponohet fuqishëm dialogu nga ndërkombëtarët

0
Ai, në Rubikon të Klan Kosovës, ka thënë se si i tillë dialogu me Serbinë do të jetë një çështje goxha e rëndësishme me...
limaj-tregon-se-cilin-minister-te-qeverise-kurti-e-cileson-me-te-mirin

Limaj tregon se cilin ministër të Qeverisë Kurti e cilëson më...

0
Limaj ka thënë se në këndvështrimin e tij ministri Liburn Aliu është një nga ministrat më të mirë. “Një nga ministrat më të mirë është...
gashi:-qeveria-rrezohet-nese-e-kundershtohen-dialogun

Gashi: Qeveria rrëzohet nëse e kundërshtohen dialogun

0
Gashi ka thënë se në rast se Qeveria e kundërshton dialogun atëherë pasojë nuk do të jetë izolimi i Kosovës, por rrëzimi i Qeverisë. “Këtë...
zyrtari-i-pdk-se-i-reagon-kurtit-pas-takimit-me-shefin-e-unmik-ut:-i-harroi-mon-balajn-e-arben-xheladinin

Zyrtari i PDK-së i reagon Kurtit pas takimit me shefin e...

0
Gashi ka shkruar se Albin Kurti i ka harruar dy ish-aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mon Balaj e Arben Xheladini, shkruan Rahovec.net. Ai ka thënë se...
valon-murati-thote-se-koncept-dokumenti-per-konfiskimin-e-pasurise-se-paligjshme-ka-dy-rreziqe

Valon Murati thotë se koncept dokumenti për konfiskimin e pasurisë së...

0
Murati përmes një postimi në Facebook tha se në qasjen e këtij koncept dokumenti është shqetësuese krijimi i një agjencie e cila do të...
citaku-i-reagon-shefqet-krasniqit:-kish-qene-mire-dikush-me-i-tregu-per-shoten,-xheve-lladrovcin

Çitaku i reagon Shefqet Krasniqit: Kish qenë mirë dikush me i...

0
Pas kësaj deklarate ka pasur reagime të shumta, e në mesin e tyre ishte edhe reagimi i ish-ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Citaku...
eliza-hoxha-tregon-se-a-po-menaxhohet-mire-pandemia-nga-qeveria-kurti

Eliza Hoxha tregon se a po menaxhohet mirë pandemia nga qeveria...

0
“Ky vendim është i vonë dhe i kotë. Një vendim në një kohë kur ekonomia është e lënduar dhe gjithë bota po vaksinohet. Ne...
brukseli-do-qe-pasaportat-e-vaksinimit-te-jene-gati-ne-fillim-te-veres

Brukseli do që pasaportat e vaksinimit të jenë gati në fillim...

0
Pilot-skemat do të nisin të lëshohen nga fillimi i muajit me synim që njerëzit ta kenë tërë sistemin për 21 qershor. Kështu ka thënë...
latifi-per-deklaratat-e-shefqet-krasniqit:-frikacake-dhe-hipokrite-grate-ne-pushtet-qe-nuk-po-reagojne

Latifi për deklaratat e Shefqet Krasniqit: Frikacake dhe hipokrite gratë në...

0
Latifi ka akuzuar presidentin, Qeverinë dhe Kuvendin e mbushur me gra që, sipas tij, nuk po guxojnë të ngritën kundër deklaratave të Krasniqit, e...
“nuk-e-kam-takuar-qe-ate-dite”,-haradinaj-flet-per-raportet-me-reshitajn,-tregon-se-a-do-perjashtohet-nga-aak

“Nuk e kam takuar që atë ditë”, Haradinaj flet për raportet...

0
“Nuk e di si do të jetë kjo marrëdhënie. Nuk e kam takuar që atë ditë. Ne nuk kemi paraparë përjashtimin e saj. Nuk...