Wednesday, November 30, 2022
sejdiu-thote-se-as-mjekeve-nuk-iu-ka-dale-paga

Sejdiu thotë se as mjekëve nuk iu ka dalë paga

0
Mësimdhënësve ende nuk I ka dale paga e gushtit. Pleurat Sejdiu, nga Oda e Mjekëve, ka shtruar pyetje ndaj Ministrisë së Financave, se pse punëtorëve...
familja-e-11-vjecares-ne-gjendje-te-rende-pas-asaj-cka-i-ndodhi-vajzes-se-tyre

Familja e 11-vjeçares në gjendje të rëndë pas asaj çka i...

0
Ditë më parë një e mitur është dhunuar nga pesë persona. Në qershor të këtij viti Policia e Kosovës mori një informacion për zhdukjen e...
pas-dhunimit-te-mitures,-hapesirat-publike-ne-prishtine-do-te-jene-nen-vezhgim-te-kamerave

Pas dhunimit të miturës, hapësirat publike në Prishtinë do të jenë...

0
Komuna e Prishtinës ka dalë me një njoftim të ri. Pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë, Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar...
qeveria-kurti-“fillon”-reformat,-leviz-poziten-e-dy-zevendesministrave

Qeveria Kurti “fillon” reformat, lëviz pozitën e dy zëvendësministrave

0
Kryeministri Albin Kurti, ka ngarkuar me përgjegjësi dhe detyra të reja dy zëvendësministra të qeverisë. Kështu ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit me anë...
rama-flet-shqip-ne-beograd:-do-qendrojme-se-bashku-apo-duke-i-vene-flaken-njerit-tjetrit?

Rama flet shqip në Beograd: Do qëndrojmë së bashku apo duke...

0
Po zhvillohet në Beograd Panairi i Verës “Open Balkan” me në fokus promovimin e turizmit të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Gjatë fjalës së...
kurti:-ligji-i-pagave-javen-tjeter-ne-diskutim-publik,-koeficienti-per-mesimdhenesit-eshte-me-i-mire

Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik, koeficienti për...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të...
kurti:-nje-brez-i-ri-shqiptar-po-fillon-rrugen-e-dijes-me-abetaren-e-perbashket-unike

Kurti: Një brez i ri shqiptar po fillon rrugën e dijes...

0
Kryeministri Albin Kurti ka thënë se abetarja e përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë është një vazhdim i punës së të parëve për gjuhën shqipe. Ai,...
dita-e-pare-te-greves,-kjo-eshte-agjenda-e-grevisteve

Dita e parë të grevës, kjo është agjenda e grevistëve

0
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës ( SBAShK ) bashkë me Bashkimin e Sindikatave te Pavarura te Kosovës (...
avokati-berisha:-nuk-eshte-hera-e-pare-qe-11-vjecarja-eshte-viktime-e-abuzimit

Avokati Berisha: Nuk është hera e parë që 11-vjeçarja është viktimë...

0
Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është hera e parë që 11 vjeçarja është viktimë e abuzimit. Sipas Berishës, vajza ishte raportuar si e...
“a-jemi-t’u-jetu-ne-eksperiment-social”,-prishtina-e-zhytur-ne-terr

“A jemi t’u jetu në eksperiment social”, Prishtina e zhytur në...

0
Reduktimet e ashpra të energjisë elektrike në Kosovë, po frustrojnë qytetarët. Edhe kryeqyteti, Prishtina, këtë mbrëmje ka mbetur në terr në shumë pjesë. Kjo situatë ka...