Wednesday, November 30, 2022
operacionet-e-policise-se-kosoves,-kurti-i-atribuon-sukses-te-qeverise-se-tij

Operacionet e Policisë së Kosovës, Kurti i atribuon sukses të Qeverisë...

0
Në mbledhjen e Qeverisë, ai ka  treguar për projektligjet që janë miratuar, ato të iniciuara, vendimet e marra e vendimet e planifikuara, shkruan Rahovec.net. Ai,...
konjufca-takon-deputetet-e-kuvendit-te-serbise-qe-qeveria-tha-se-njohen-pavaresine-e-kosoves

Konjufca takon deputetët e Kuvendit të Serbisë që Qeveria tha se...

0
Me këtë rast, Sylejman Ugljanin, në cilësinë e kryetarit të SDA, e ka falënderuar kryekuvendarin Konjufca dhe ka shprehur mirënjohje në emër të boshnjakëve...
qeveria-tregon-permes-nje-video-per-viziten-e-kryediplomatin-turk

Qeveria tregon përmes një video për vizitën e kryediplomatin turk

0
Ministri turk, po qëndron për vizitë në Kosovë. Qeveria e Kosovës ka njoftuar për takimin e kryeministrit Albin Kurti me ministrin e Jashtëm turk, Mevlut...
qeverite-evropiane-po-ndihmojne-qytetaret-te-paguajne-faturat-e-energjise

Qeveritë evropiane po ndihmojnë qytetarët të paguajnë faturat e energjisë

0
Qeveritë evropiane po ndihmojnë qytetarët të paguajnë faturat e energjisë Fundi i muajit ishte një kohë për të festuar për shumë njerëz, të cilët me...
kurti-ia-thur-ca-vargje-edhe-mimoza-kusarit:-gjakova,-me-e-bukura-e-ngjyrave!

Kurti ia thur ca vargje edhe Mimoza Kusarit: Gjakova, më e...

0
Kësaj radhe, ai ka zgjedhur kandidaten për të parën e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, që t’ia thurë disa vargje, shkruan Rahovec.net. Kurti ka thënë se Mimoza...
s’ka-asnje-hap-konkret-per-unifikimin-e-kurrikulave-shqiperi-kosove

S’ka asnjë hap konkret për unifikimin e kurrikulave Shqipëri-Kosovë

0
Asnjë hap konkret për unifikimin e kurrikulave Shqipëri-Kosovë. Një sërë marrëveshjesh janë firmosur mes Shqipërisë dhe Kosovës për unifikim të kurrikulave në arsimin para universitar. Në...
kerkohet-te-shfuqizohet-udhezimi-qe-ndalon-bartjen-e-shamise-ne-shkolle

Kërkohet të shfuqizohet udhëzimi që ndalon bartjen e shamisë në shkollë

0
Po kërkohet shfuqizimi i udhëzimit që ndalon bartjen e shamisë në shkollë Udhëzimi Administrativ i Ministrisë së Arsimit te veprimet e ndaluara në shkollë, parasheh...
kurti:-pasi-te-kthehem-nga-brukseli-do-te-paraqes-programin-qeverises-kater-vjecar

Kurti: Pasi të kthehem nga Brukseli do të paraqes programin qeverisës...

0
Në llogarinë e tij në Twitter, ka përmendur programin për krijimin e vendeve të punës dhe luftimin e korrupsionit. “Ne jemi në ditët e fundit...
totaj-prezanton-projektin-e-parkut-te-ri-te-qytetit,-me-parking-nentokesor

Totaj prezanton projektin e Parkut të ri të qytetit, me parking...

0
“Pas prezantimit të projektit për transformimin e Parkut të Qytetit, në planin e qeverisjes katër vjeçare kemi edhe ngritjen e një Parku të ri...
aliu:-me-serbine-nuk-kemi-kompromis,-reciprociteti-do-te-vendoset

Aliu: Me Serbinë nuk kemi kompromis, reciprociteti do të vendoset

0
“Reciprociteti do të jetë si masë karshi Serbisë për të vendosur një marrëdhënie normale me Serbinë, nuk mund të ketë marrëdhënie normale me Serbinë...