Wednesday, November 30, 2022
tome-gashi:-grenelli-ishte-pro-serb

Tomë Gashi: Grenelli ishte pro-serb

0
Sipas Gashit, Grenell ishte personi i parë që dha lajmin kur u publikua aktakuza e Thaçit, në kohën kur ai po udhëtonte për në...
kurti:-mini-shengeni-duhet-te-flaket-tutje,-s’ka-vizion-per-rajonin-dhe-kosova-e-kundershton-ashper

Kurti: Mini-Shengeni duhet të flaket tutje, s’ka vizion për rajonin dhe...

0
Kurti këto fjalë i tha kur foli për mos-hapjen e negociatave nga BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke aluduar se Kosova e...
​konjufca-takim-virtual-me-sobotka

​Konjufca takim virtual me Sobotka

0
Konjufca tha se legjislatura e re do të garantojë më shumë stabilitet politik dhe institucional, efikasitet në punën legjislative të Kuvendit, por edhe më...
kurti-pas-vendimit-per-kriminelin-mlladiq:-serbia-e-fshehu-dhe-e-portretizoi-ate-si-hero

Kurti pas vendimit për kriminelin Mlladiq: Serbia e fshehu dhe e...

0
Kurti me anë të një postimi në Twitter ka thënë se Serbia e ka fshehur dhe portretizuar si hero Mlladiqin, shkruan Rahovec.net. Siç është shprehur...
administrata-e-biden:-kurti-detyrohet-ta-respektoje-marreveshjen-e-washingtonit

Administrata e Biden: Kurti detyrohet ta respektojë Marrëveshjen e Washingtonit

0
Për marrëveshjen e firmosur në Shtëpinë e Bardhë nga Avdullah Hoti e Aleksandër Vuçiq, kryeministri i tanishëm gjithmonë shprehi rezervat e tij. Kjo marrëveshje siç...
kaq-vota-mori-kandidati-i-aak-se-qe-thoshte-se-lexonte-lektyra-ne-kohe-te-lire

Kaq vota mori kandidati i AAK-së që thoshte se lexonte lektyra...

0
Atë e kishte bërë të njohur një deklaratë në një debat televiziv ku thoshte se në kohë të lirë lexon lektyra, shkruan Rahovec.net. E Berisha,...
kusari-mbron-gervallen,-akuzon-pse-po-permenden-deklarata-te-2015-es

Kusari mbron Gërvallën, akuzon pse po përmenden deklarata të 2015-ës

0
Ajo ka thënë se pse duhet të sillen në fokus deklarata të vitit 2015 kur Gërvalla ka folur në cilësinë e një qytetari të...
kryeministri-kurti-qe-45-dite-nuk-ka-dale-ne-konference-per-media

Kryeministri Kurti që 45 ditë nuk ka dalë në konferencë për...

0
Herët në mëngjes ka një takim të rëndësishëm. Kryeministri Albin Kurti del para zyrës së tij për ta pritur ministrin e jashtëm kroat, që i...
​haxhiu-e-njofton-ambasadorin-zviceran-me-prioritetet-e-ministrise

​Haxhiu e njofton ambasadorin zviceran me prioritetet e ministrisë

0
Sipas komunikatës ministrore, ambasadori shprehu mirënjohjen e tij ndaj ministres për përkushtimin e saj në forcim dhe zbatim të ligjit, duke iu referuar edhe...
​xhafer-gashi-zgjidhet-kryetar-i-iniciativës-qytetare-për-obiliq

​Xhafer Gashi zgjidhet kryetar i Iniciativës Qytetare për Obiliq

0
Për shkak të rrethanave pandemike, ky proces zgjedhor është zhvilluar duke respektuar masat antiCovid-19 dhe se delegatët e degëve kanë qenë të organizuar me...