Monday, June 27, 2022
​xhafer-gashi-zgjidhet-kryetar-i-iniciativës-qytetare-për-obiliq

​Xhafer Gashi zgjidhet kryetar i Iniciativës Qytetare për Obiliq

0
Për shkak të rrethanave pandemike, ky proces zgjedhor është zhvilluar duke respektuar masat antiCovid-19 dhe se delegatët e degëve kanë qenë të organizuar me...
​kurti:-per-popullin-e-kosoves,-be-eshte-me-shume-se-struktura-dhe-institucione

​Kurti: Për popullin e Kosovës, BE është më shumë se struktura...

0
Kryeministri Albin Kurti ka uruar me rastin e Ditës së Evropës, duke thënë se për njerëzit në Kosovë, Bashkimi Evropian është më shumë se...
​osmani-takohet-me-abbott:-orientimi-afatgjate-strategjik-i-kosoves-mbetet-anetaresimi-ne-nato

​Osmani takohet me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi...

0
Osmani ka diskutuar me ambasadorin britanik për angazhimin e institucioneve të Kosovës për të realizuar prioritetin kyç në menaxhimin e pandeminë COVID-19, lidhur me...
haradinaj-kujton-masakrën-në-bukosh-të-suharekës

Haradinaj kujton masakrën në Bukosh të Suharekës

0
Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se të rënët për liri na obligojnë të kërkojmë pareshtur drejtësi. “Dhembja do...
​haxhiu-e-njofton-ambasadorin-zviceran-me-prioritetet-e-ministrise

​Haxhiu e njofton ambasadorin zviceran me prioritetet e ministrisë

0
Sipas komunikatës ministrore, ambasadori shprehu mirënjohjen e tij ndaj ministres për përkushtimin e saj në forcim dhe zbatim të ligjit, duke iu referuar edhe...
haliti-uron-thacin-per-ditelindje:-shpresoj-qe-te-radhës-ta-festojmë-në-kosovë

Haliti uron Thaçin për ditëlindje: Shpresoj që të radhës ta festojmë...

0
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka uruar ish-presidentin e vendit Thaçi për ditëlindjen e tij të 53-të duke thënë se shpreson...
administrata-e-biden:-kurti-detyrohet-ta-respektoje-marreveshjen-e-washingtonit

Administrata e Biden: Kurti detyrohet ta respektojë Marrëveshjen e Washingtonit

0
Për marrëveshjen e firmosur në Shtëpinë e Bardhë nga Avdullah Hoti e Aleksandër Vuçiq, kryeministri i tanishëm gjithmonë shprehi rezervat e tij. Kjo marrëveshje siç...
keto-jane-​te-gjitha-vendimet-e-miratuara-ne-mbledhjen-e-sotme-te-qeverise

Këto janë ​të gjitha vendimet e miratuara në mbledhjen e sotme...

0
Ndër të tjera është miratuar Projektligji për tregtinë me naftë dhe produkte të naftës në Kosovë. Kryeministri Albin Kurti tha se përmes këtij projektligji u...
kurti:-mini-shengeni-duhet-te-flaket-tutje,-s’ka-vizion-per-rajonin-dhe-kosova-e-kundershton-ashper

Kurti: Mini-Shengeni duhet të flaket tutje, s’ka vizion për rajonin dhe...

0
Kurti këto fjalë i tha kur foli për mos-hapjen e negociatave nga BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke aluduar se Kosova e...
​kete-vit-pritet-miratimi-i-rregullores-se-re-te-kuvendit

​Këtë vit pritet miratimi i rregullores së re të Kuvendit

0
Rregullorja e punës së Kuvendit të Kosovës për vite me radhë nuk është miratuar, porse si duket këtë radhë ka vullnet për finalizimin e...