Monday, June 27, 2022
politikani-i-njohur:-ruset-planfikojne-vrasjen-e-vuciqit-dhe-lufte-ne-ballkan

Politikani i njohur: Rusët planfikojnë vrasjen e Vuçiqit dhe luftë në...

0
Për ndikimin e Rusisë në Ballkan është folur së fundmi. Čanak po ashtu ka hedhur akuza të rënda në drejtim të anëtarit të Presidencës së...
paralajmeron-drejtori-t-aak:-komunat-po-humbin-miliona-euro-dhe-rrezikojne-te-mbyllen

Paralajmëron drejtori t AAK: Komunat po humbin miliona euro dhe rrezikojnë...

0
Komunat e Kosovës janë duke humbur milionat. Drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, lidhur me padinë që do ta dorëzojnë ndaj...
ne-shqiperi-provimet-e-matures,-zhupa:-te-henen-nisin-protestat

Në Shqipëri provimet e maturës, Zhupa: Të hënën nisin protestat

0
Provimet e maturës në Shqipëri, Zhupa: Të hënën nisin protestat. Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, thotë se ditën e hënën në orën 16:00 maturantët...
kerkohet-rishikim-i-thelle-i-projektligjit-per-byrone-shteterore

Kërkohet rishikim i thellë i projektligjit për Byronë Shtetërore

0
Vërejtjet e Venecias, kërkohet rishikim i thellë i projektligjit për Byronë Shtetërore. Pas opinionit të Komisionit të Venecias, njohësit e sistemit të drejtësisë po kërkojnë...
miroslav-lajcak-neser-vjen-ne-kosove,-takohet-me-kurtin-dhe-lideret-e-partive-opozitare

Miroslav Lajçak nesër vjen në Kosovë, takohet me Kurtin dhe liderët...

0
Lajçak nesër në Kosovë, takohet me Kurtin dhe liderët e partive opozitare. Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak nga nesër deri...
diell,-rrebeshe-e-bubullima,-ky-eshte-parashikimi-i-motit

Diell, rrebeshe e bubullima, ky është parashikimi i motit

0
Intervale të shumta me diell, pasdite priten rrebeshe e bubullima. Vendi ynë do të vazhdoj të jetë nën ndikimin e masave të nxehta të ajrit. Si...
abdixhiku-njofton-per-tubim-me-bashkatdhetare-ne-gjeneve

Abdixhiku njofton për tubim me bashkatdhetarë në Gjenevë

0
Mërgata vazhdon të jetë shumë e rëndësishëm në shumë sfera. Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon zgjerimin e degëve të saj në mërgatë. Kryetari i LDK-së,...
keto-jane-reagimet-dhe-batutat-per-50-mije-eurot-dhe-baxhanakun-e-deputetit-te-vv-se

Këto janë reagimet dhe batutat për 50 mijë eurot dhe baxhanakun...

0
Deputetit të VV-së i kanë vjedhur mbi 50 mijë euro. Mbi 50 mijë euro para të padeklaruara dhe ari në vlerë 10 mijë euro, i...
prokuroria-nis-hetimet-mbi-vjedhjen-e-50-mije-eurove

Prokuroria nis hetimet mbi vjedhjen e 50 mijë eurove

0
Kanë nisur hetimet mbi vjedhjen e 50 mijë eurove të deputetit të VV-së. Prokuroria Themelore e Prishtinës ka nisur hetime për rastin e vjedhjes së...
takimi-i-kurtit-me-kryetaret-e-komunave,-ja-kush-mungoi

Takimi i Kurtit me kryetarët e komunave, ja kush mungoi

0
Sot Albin Kurti, ka pasur një takim me kryetarët e komunave. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se sot ka mbajtur takim me kryetarët...