Saturday, September 30, 2023
avokati:-polici-deshi-t’i-thote-djalit-te-lushtakut-se-“per-skenderaj-jam-une-boss”

Avokati: Polici deshi t’i thotë djalit të Lushtakut se “për Skenderaj...

0
Avokati i Arif Lushtakut, Haxhi Millaku, tha se policët nuk i kanë pasur me vete tiketat për shqiptimin e gjobave. Sipas tij, polici ka dashur...
manipulimet-me-tiketa-trafiku,-suspendohen-nje-kapiten,-nje-rreshter-dhe-nje-zyrtar-policor-ne-ferizaj

Manipulimet me tiketa trafiku, suspendohen një kapiten, një rreshter dhe një...

0
Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së i kanë rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e tre zyrtarëve policorë (një...
aksident-me-fatalitet-ne-veternik,-i-dyshuari-ike-nga-vendi-i-ngjarjes

Aksident me fatalitet në Veternik, i dyshuari ikë nga vendi i...

0
Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje para mesnatës në Veternik. Sipas Policisë, një person derisa ka qenë duke vozitur me veturë, ka goditur një...
detaje-nga-dosja-e-12-te-arrestuarve-per-“subvencione”:-mashtrime,-marrje-e-dhenie-e-ryshfetit,-falsifikim-i-dokumenteve-zyrtare

Detaje nga dosja e 12 të arrestuarve për “Subvencione”: Mashtrime, marrje...

0
Mashtrime me subvencione, marrje e dhënie e ryshfetit, falsifikim i dokumenteve zyrtare, pengim i të privuarit apo procedurës zyrtare. Këto janë veprat për të...
konfiskohen-pajisje-ne-vlere-prej-250-mije-euro-per-kultivimin-e-kanabisit-ne-leposaviq

Konfiskohen pajisje në vlerë prej 250 mijë euro për kultivimin e...

0
Në Leposaviq, Policia e Kosovës ka konfiskuar pajisje në vlerë prej 250 mijë euro për kultivimin e kanabisit. Pajisjet janë konfiskuar në shtëpinë e një...
arrestohet-73-vjecari,-u-paraqit-se-ka-kontakt-me-zyrtare-te-aki-se-dhe-ia-kerkoi-2-mije-euro-viktimes

Arrestohet 73-vjeçari, u paraqit se ka kontakt me zyrtarë të AKI-së...

0
Mbrëmë, hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në kuadër të Drejtorisë Rajonale në Mitrovicën e Jugut, kanë identifikuar dhe arrestuar një person të dyshuar...
mbrojtja-e-nasim-haradinajt-njofton-per-ceshtjet-qe-do-te-ngreje-ne-konferencen-para-apelit

Mbrojtja e Nasim Haradinajt njofton për çështjet që do të ngrejë...

0
Mbrojtja e Nasim Haradinajt, përmes një parashtrese të datës 27 qershor, ka njoftuar panelin e Apelit për çështjet që do të ngrejë gjatë konferencës...
nje-muaj-paraburgim-per-shtetasin-serb-qe-u-arrestua-ne-gazimestan

Një muaj paraburgim për shtetasin serb që u arrestua në Gazimestan

0
Nikolla Nedelkoviqit nga Beogradi, i cili u arrestua nga Policia e Kosovës më 28 qershor, në Gazimestan afër Prishtinës, për “nxitje të urrejtjes kombëtare...
dhunoi-bashkejetuesen-dhe-djalin-e-mitur,-arrestohet-49-vjecari-ne-gjirokaster

Dhunoi bashkëjetuesen dhe djalin e mitur, arrestohet 49-vjeçari në Gjirokastër

0
Ka rënë nga pranga një 49-vjeçar në Gjirokastër pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses dhe djalit të saj të mitur. Ai akuzohet për veprën penale...
nje-25-vjecare-gjendet-e-vdekur-ne-prishtine,-dyshohet-se-beri-vetevrasje

Një 25-vjeçare gjendet e vdekur në Prishtinë, dyshohet se bëri vetëvrasje

0
Një 25-vjeçare është gjendur pa shenja jete sot në Prishtinë. Rasti ka ndodhur rreth orës 13:40 në rrugën “Lekë Dukagjini” në kryeqytet. Zëdhënësi i Policisë për...