Saturday, September 30, 2023
gjendet-nje-granate-ne-oborrin-e-nje-shtepie-ne-kllokot

Gjendet një granatë në oborrin e një shtëpie në Kllokot

0
Një 59-vjeçar ka raportuar në Polici se ka gjetur një mjet të dyshuar në oborrin e shtëpisë tij në Mogillë të Kllokotit. Siç njofton Policia,...
vushtrrinasi-“ia-shkel”-ne-dyfishin-e-shpejtesise-se-lejuar,-i-kushton-300-euro

Vushtrrinasi “ia shkel” në dyfishin e shpejtësisë së lejuar, i kushton...

0
Sot në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, pëkatësisht në Vushtrri, Policia ka identifikuar një shofer, i cili ka qenë duke lëvizur me dyfishin e shpejtësisë së...
prishtine:-vetura-perfundoi-ne-nje-lokal,-ka-te-lenduar

Prishtinë: Vetura përfundoi në një lokal, ka të lënduar

0
Një vetaksident ka ndodhur në Prishtinë të dielën rreth orës 21:15. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Agron Borovci, zëdhënës i Policë së Kosovës...
mitrovice:-shkoi-per-ta-marre-vajzen,-sulmohet-fizikisht-nga-ish-burri

Mitrovicë: Shkoi për ta marrë vajzën, sulmohet fizikisht nga ish-burri

0
Një femër ka raportuar në polici se ishte sulmuar fizikisht nga ish-burri i saj në banesën e këtij të fundit. Ngjarja kishte ndodhur në...
ndeshje-ne-gllareve-te-klines,-shtate-persona-perfundojne-ne-spital

Ndeshje në Gllarevë të Klinës, shtatë persona përfundojnë në spital

0
Dy vetura janë ndeshur mes vete sot në Gllarevë të Klinës, duke lënë të lënduar shtatë persona. Lajmin për Gazeta Express e ka konfirmuar zëdhënësi...
e-akuzuara-per-mashtrim-me-viza-thote-se-ishte-ndermjetesuese-ne-nje-kompani-suedeze-te-gjeje-aplikante-per-viza-pune

E akuzuara për mashtrim me viza thotë se ishte ndërmjetësuese në...

0
Mitrovicë– E akuzuara për mashtrim me viza, Valbonë Peci, në paraqitjen e mbrojtjes së saj ka deklaruar se kishte qenë ndërmjetësuese për të gjetur aplikantë...
goditet-nga-vetura-nje-femije-pesevjecar-ne-vushtrri

Goditet nga vetura një fëmijë pesëvjeçar në Vushtrri

0
Një fëmijë i moshës pesëvjeçare është goditur nga një veturë në qytetin e Vushtrrisë. Fëmija ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor...
avokati-gashi:-kam-qene-ne-shume-seanca-per-vrasjen-e-ivanoviqit,-njerezit-haptas-frikesohen-nga-radojiciq

Avokati Gashi: Kam qenë në shumë seanca për vrasjen e Ivanoviqit,...

0
Avokati Tomë Gashi, në emisionin Frontal të t7, ka folur për ngjarjet e ditëve të fundit lidhur me nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radojçiq,...
e-vrau-vellane-e-me-pas-ia-dogji-trupin:-krejt-cka-ndodhi-ne-gjykimin-e-sotem-ndaj-rahovecasit

E vrau vëllanë e më pas ia dogji trupin: Krejt çka...

0
Ekspertët e balistikës, Lutfi Raci dhe Tefik Hoti, janë dëgjuar të mërkurën, në gjykimin ku Gani Kriezi, po akuzohet se në shkurt të 2020-ës...
i-riu-vritet-me-thike-pas-perleshjes-mes-dy-familjeve

I riu vritet me thikë pas përleshjes mes dy familjeve

0
Një 22-vjeçar mbrëmjen e djeshme është vrarë pas një përleshje mes dy famiëjeve në Strumicë, përcjell TV21. Ngjarja ka ndodhur në të ashtuquajturën Lagja...