Saturday, September 30, 2023
vazhdon-misteri-i-vrasjes-se-trefishte-ne-gllogjan,-prokuroria-e-pejes-identifikon-detaje-per-armen-e-krimit

Vazhdon misteri i vrasjes së trefishtë në Gllogjan, Prokuroria e Pejës...

0
Kur kanë kaluar tri ditë nga vrasja misterioze e tre personave në Gllogjan ende nuk ka të arrestuar e as të dyshuar për këtë...
aksident-ne-rrugen-prishtine-podujeve,-dy-te-lenduar

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, dy të lënduar

0
Dy persona janë lënduar gjatë një aksidenti trafiku që ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Podujevë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmet,...
prishtinasi-gjuan-sende-nga-kati-i-katert-i-nderteses,-arrestohet

Prishtinasi gjuan sende nga kati i katërt i ndërtesës, arrestohet

0
Policia në Prishtinë ka arrestuar një person i cili kishte hedhur nga ndërtesa gjësende të forta, duke rrezikuar kalimtarët e rastit, raporton Express Rasti ka...
vozitesja-e-shkel-ekzaminerin-disa-momente-pasi-kaloi-testin-e-vozitjes

Vozitësja e shkel ekzaminerin disa momente pasi kaloi testin e vozitjes

0
Një ekzaminer ka mbetur i vdekur në vend pasi u shkel nga një grua 68 vjeçare që sapo kishte kaluar testin e vozitjes. Incidenti...
perfshihet-ne-aksident-vetura-e-nje-mergimtari-te-fusha-e-pajtimit,-3-te-lenduar

Përfshihet në aksident vetura e një mërgimtari të Fusha e Pajtimit,...

0
Një veturë me targa të huaja dhe një me targa vendore janë aksidentuar sot në rrugën magjistrale Ferizaj -Kaçanik, në vendin e quajtur Fusha...
4-mije-euro-gjobe-per-korrupsion-per-kryeshefin-e-kompanise-se-mbeturinave-“uniteti”-ne-mitrovice

4 mijë euro gjobë për korrupsion për kryeshefin e kompanisë së...

0
Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Mbeturinave (KRM) “Uniteti” në Mitrovicë, Gazmend Morina, u dënua me 4 mijë euro gjobë për keqpërdorim të pozitës...
prokuroria:-per-pese-muaj-polici-ushtroi-sulm-seksual-ndaj-te-mitures

Prokuroria: Për pesë muaj polici ushtroi sulm seksual ndaj të miturës

0
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në Gjilan, ndaj zyrtarit policor,...
enver-sekiraqa-del-para-gjykates,-po-akuzohet-per-nxitje-ne-vrasjen-e-te-ndjerit-triumf-riza

Enver Sekiraqa del para gjykatës, po akuzohet për nxitje në vrasjen...

0
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet të vazhdoj gjykimi në rastin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje të vrasjes së Triumf Rizës. Në...
prokuroria-ngrit-101-aktakuza-brenda-24-oreve-te-fundit

Prokuroria ngrit 101 aktakuza brenda 24 orëve të fundit

0
Prokurori i Shtetit ka ngritur 101 aktakuza brenda 24 orëve të fundit. Sipas njoftimit, aktakuzat janë ngritur ndaj 119 personave për vepra të ndryshme penale,...
policia-ia-publikon-fotografine-te-dyshuarit-per-bixhoz-nga-kamenica:-nuk-erdhi-asnjehere-per-intervistim

Policia ia publikon fotografinë të dyshuarit për bixhoz nga Kamenica: Nuk...

0
Policia e Kosovës ka njoftuar se Fehmija Kastrati, i cili po dyshohet për veprën penale “Organizim i Skemave Piramidale dhe Bixhozit të paligjshëm”, nuk...