Saturday, September 30, 2023
paraburgim-per-personin-qe-i-sulmoi-policet-me-kamion-ne-veri

Paraburgim për personin që i sulmoi policët me kamion në veri

0
Gjykata Themelore në Mitrovicë ka caktuar 30 ditë paraburgim për A.D. i cili dyshohet për tre vepra penale, ‘vrasje në tentativë’, ‘kalim i paautorizuar...
arrestohen-dy-persona-ne-suhareke-per-posedim-te-narkotikeve

Arrestohen dy persona në Suharekë për posedim të narkotikëve

0
Të premten, në rrugën “Vëllezërit Bytyqi”, në Suharekë, janë arrestuar dy persona, njëri i mitur. I dyshuari i parë dyshohet se ia ka shitur...
sulmi-ndaj-policise-ne-veri,-versioni-i-vellai-i-te-te-dyshuarit:-gjate-ndjekjes-policia-shkrepi-450-fisheke

Sulmi ndaj policisë në veri, versioni i vëllai i të të...

0
Policia e Kosovës është sulmuar në fshatin Jashanicë të Leposaviqit teksa po tentonte ndalimin e një kamioni me mallra të kontrabanduara, me pije alkoolike...
maria-bamieh:-kishte-dy-deshmitare-ne-shperthimin-e-lokalit-“sekiraca

Maria Bamieh: Kishte dy dëshmitarë në shpërthimin e lokalit “Sekiraça

0
Ish-prokurorja e misionit të EULEX-it në Kosovë, Maria Bamieh, të shtunën ka treguar për skandalet e këtij misioni në Kosovë, por edhe për shumë...
kryetarja-e-themelores-ne-prishtine-kunder-vettingut-per-gjyqtaret

Kryetarja e Themelores në Prishtinë kundër vettingut për gjyqtarët

0
Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Albina Shabani-Rama, deklaroi se vettingu i mundshëm për gjyqtarët do të dëmtonte dhe do të mbingarkonte institucionin që...
mbrojtja-e-krasniqit-propozon-qe-kur-te-filloje-gjykimi-te-kete-seanca-kater-here-ne-jave

Mbrojtja e Krasniqit propozon që kur të fillojë gjykimi të ketë...

0
Në parashtresën drejtuar gjykatësit të procedurës paraprake lidhur me parashtrimet për konferencën e 13-të, mbrojtja e Jakup Krasniqit ka propozuar që kur të fillojë...
ministrja-hajdari-sqaron-si-ndodhi-aksidenti,-insiston-se-vajza-iu-perplas-ne-veture

Ministrja Hajdari sqaron si ndodhi aksidenti, insiston se vajza iu përplas...

0
Ministrja e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka folur edhe një herë për aksidentin e komunikacionit, ku kishte mbetur i lënduar...
arrestohet-shqiptari-ne-kerkim-per-krime-te-renda-ne-greqi,-po-arratisej-drejt-italise

Arrestohet shqiptari në kërkim për krime të rënda në Greqi, po...

0
Një i arratisur shqiptar i akuzuar për krime të rënda, i cili tentoi të udhëtonte drejt Italisë, u arrestua nga efektivët e Autoritetit Qendror...
gashi-krahason-7-postimet-e-fundit,-rama-per-rruge-e-spitale,-kurti-urime-e-perkujtime

Gashi krahason 7 postimet e fundit, Rama për rrugë e spitale,...

0
Publicisti dhe analisti i ngjarjeve politike në vend, Shkëlzen Gashi, ka bërë një krahasim të shtatë postimeve të fundit që kryeministrat, Edi Rama dhe...
falsifikuan-dokumente-per-te-shitur-nje-toke-ne-vlere-rreth-nje-milion-euro,-arrestohen-dy-persona

Falsifikuan dokumente për të shitur një tokë në vlerë rreth një...

0
Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar se po përgatitnin shitjen e 10 hektarëve tokë në vlerë rreth një milion euro me...