Saturday, September 30, 2023
​kurti:-dogana-me-14-%-me-shume-te-hyra,-jane-rritur-edhe-konfiskimet

​Kurti: Dogana me 14 % më shumë të hyra, janë rritur...

0
Kryeministri i vendit, Albin Kurti pas takimit që zhvilloi në Doganë të Kosovës, u shpreh i kënaqur me të arriturat e Doganës brenda këtij...
fillon-mbeshtetja-e-punesimit-te-personave-me-aftesi-te-kufizuara

Fillon mbështetja e punësimit të personave me aftësi të kufizuara

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati mbajtën sot takim me përfaqësues të organizatave jo qeveritare, ku...
edhe-nje-shtrenjtimi-i-rrymes?!

Edhe një shtrenjtimi i rrymës?!

0
Cfare mendojne qytetarët dhe ekonomistët? Qytetarët shprehen të indinjuar nëse do të ketë një shtrenjtim të ri të rrymës Në anën tjetër KEDS-i i ka bërë...
kur-ngritet-cmimi-i-cimentos,-ngritet-edhe-i-banesave!

Kur ngritet çmimi i çimentos, ngritet edhe i banesave!

0
Shtrenjtimi enorm i çimentos i është bashkuar listës së shtrenjtimeve të artikujve jetik për qytetarët dhe veprimtaritë e ndryshme biznesore. (Teksti -Aurela Elshani, kamera-...
projektet-e-zhvillimit-rural,-zgjatet-afati-per-aplikimin-e-fermereve

Projektet e zhvillimit rural, zgjatet afati për aplikimin e fermerëve

0
Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë njofton të gjithë fermerët se zgjatet afati ligjor për pranimin e aplikacioneve të fermerëve për projektet e zhvillimit rural...
a-do-te-lirohen-apo-do-te-shtrenjtohen-cmimet-e-banesave,-tregon-ndermarresi-i-njohur

A do të lirohen apo do të shtrenjtohen çmimet e banesave,...

0
Ndërmarrësi i njohur, Erolld Belegu në emisionin “21 Gradë” të Gazeta Press foli për çmimet e banesave. Ai u shpreh se një trend i...
nje-familje-kosovare-paguan-104-euro-me-shume-se-ne-janar-te-2021-per-produktet-esenciale

Një familje kosovare paguan 104 euro më shumë se në janar...

0
Një familjeje kosovare i kushton 104 euro më shumë për të blerë produktet e njëjta të cilat i blinte në janarin e vitit 2021. Instituti...
juristi-qe-braktisi-profesionin-per-bujqesine

Juristi që braktisi profesionin për bujqësinë

0
Fatmir Krasniqi nga Pllava e Dragashit në “Punë t’mbarë” në Gazeta Press, ka treguar se ka lënë profesionin e juristit për bujqësinë. “Unë nuk kam...
bien-cmimet-e-naftes-ne-bursat-boterore

Bien çmimet e naftës në bursat botërore

0
Çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare janë ulur për shkak të të dhënave më të reja, të cilat tregojnë ngadalësim të aktivitetit në sektorin...
lajm-i-mire-per-lehonat-dhe-femijet

Lajm i mirë për lehonat dhe fëmijët

0
Janë 164,388 fëmijë e 19,753 lehona që kanë pranuar shtesa që nga shtatori i vitit të kaluar e deri më sot. Kështu ka bërë...