Saturday, September 30, 2023
nis-pagesa-e-subvencioneve-per-cdo-kulture-bujqesore

Nis pagesa e subvencioneve për çdo kulturë bujqësore

0
Ka njoftuar se ka nisur procedimin e pagesave për përfituesit e subvencioneve në kuadër të Programit për Pagesa Direkte 2022 për çdo kulturë bujqësore. Sipas...
procedohen-pagesat-e-subvencioneve-per-bujqit

Procedohen pagesat e subvencioneve për bujqit

0
Sot është proceduar një pagesë e radhës për subvencionet e bujqve. Kështu ka njoftuar ministri i Bujqësisë, Faton Peci. 7 milionë euro janë proceduar në...
inflacioni-goditi-tregun-boteror-te-smartfoneve

Inflacioni goditi tregun botëror të smartfonëve

0
Shitjet globale të smartfonëve vazhdojnë të bien. Sipas raportit të fundit të organizatës së kërkimit të tregut Counterpoint Research, shitjet globale të smartfonëve u...
kostt-thote-se-reduktimet-e-energjise-elektrike-do-te-vazhdojne

KOSTT thotë se reduktimet e energjisë elektrike do të vazhdojnë

0
Situata problematike me energjinë elektrike në vend duket se do të vazhdojë edhe për një kohë. Përmes një komunikate nga KOSTT është bërë e ditur...
procedohet-projektligji-per-pagat-dhe-projektligji-per-zyrtaret-publik

Procedohet Projektligji për pagat dhe Projektligji për zyrtarët publik

0
Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka njoftuar se kanë proceduar në konsultime paraprake projektligjin për Pagat në Sektorin Publik dhe Projektligjin për Zyrtarët Publik. Sipas...
mashtruan-te-moshuar-gjermane-permes-call-center,-aktakuze-kunder-10-personave

Mashtruan të moshuar gjermanë përmes Call Center, aktakuzë kundër 10 personave

0
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës  ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë kundër të pandehurve me iniciale A.K, F.G, K.B,  H.K, E.Z,...
kek-u-thote-se-bashkepunimi-me-kesh-po-tregon-rezultate-pozitive

KEK-u thotë se bashkëpunimi me KESH po tregon rezultate pozitive

0
Korporata Energjetike e Kosovës ka njoftuar se bashkëpunimi midis KEK dhe Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare- KESH po tregon rezultate pozitive në tejkalimin e krizës energjetike. Sipas...
po-shtrenjtohen-banesat!

Po shtrenjtohen banesat!

0
Rrezikohet që numër i madh i punëtorëve të mbesin pa punë Rritja e çmimeve të materialeve të ndërtimit direkt ka ndikuar në shtrenjëtimin e patundshmërive...
te-hyrat-ne-dogane-jane-rritur-14-per-qind

Të hyrat në Doganë janë rritur 14 për qind

0
Kurti: Konfiskimet janë rritur për dy herë e gjysmë Të hyrat në Doganë janë rritur 14 për qind, ndërsa konfiskimet janë rritur për dy herë...
​kesco-propozon-dyfishim-te-cmimit-te-rrymes

​KESCO propozon dyfishim të çmimit të rrymës

0
Kompania Kosovare për Furnizim me Energji Elektrike – KESCO kërkoi shtrenjtimin e rrymës, gjegjësisht dyfshim të çmimit. KESCO e ka arsyetuar kërkesën për shtrenjtim me...