Saturday, September 30, 2023
coca:-puna-na-terren-na-ka-treguar-se-tokat-jane-ne-emer-te-gjysherve,-stergjysherve…

Çoça: Puna na terren na ka treguar se tokat janë në...

0
Danijella Çoça nga organizata joqeveritare, EkoKosWomen, sonte në Gazeta Press tha se shumë pak gra kanë prona në emër të përbashkët. Ajo tha se te...
senatorja-ernst:-ekzistojne-menyra-konkrete-per-avancimin-e-zhvillimit-ekonomik-ne-kosove

Senatorja Ernst: Ekzistojnë mënyra konkrete për avancimin e zhvillimit ekonomik në...

0
Senatorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joni Ernst, në vizitën e saj të fundit në Kosovë, sot u takua me përfaqësuesit e bizneseve...
1,500-euro-per-familjet-qe-kane-humbur-familjare-nga-covid-19

1,500 euro për familjet që kanë humbur familjarë nga COVID-19

0
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka nënshkruar sot vendimin për përcaktimin e kritereve dhe kushteve lidhur me operacionalizimin e masës 3.1...
ministrja-hajdari-jep-detaje-per-parkun-e-biznesit-gjerman

Ministrja Hajdari jep detaje për Parkun e biznesit gjerman

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka thënë se ka udhëhequr dhe mbështetur ekipin e KD Business Development, që nga vera e...
kek-se-shpejti-edhe-me-impiante-per-trajtimin-e-te-gjitha-ujerave-ne-tc-b-(video)

KEK së shpejti edhe me impiante për trajtimin e të gjitha...

0
Bucolli: Me këtë projekt arrihen standarde evropiane mjedisore Në zonën tokësore të Termocentralit B, Korporata Energjetik e Kosovës do të ndërtoj 5 impiante për trajtimin...
kosova-ne-raportin-e-bankes-boterore!

Kosova në Raportin e Bankës Botërore!

0
Pas një recesioni historik, pritet rimëkëmbje graduale ekonomike në Kosovë dhe tërë Ballkanin Perëndimor  Në raportin më të ri që publikoi Banka Botërore, vihet...
zgjatet-orari-per-gastronomet

Zgjatet orari për gastronomët

0
Oda e Hotelierisë dhe Turizmit e Kosovës sot informoi se zgjatja e orarit për gastronomët do të bëhet deri në orën 01:00 pas mesnate,...
pasoje-e-luftes:-nafta-–-1.47-e!

Pasojë e luftës: Nafta – 1.47 €!

0
Vazhdojnë shtrenjtimet e karburanteve Vazhdojnë shtrenjtimet e karburanteve. Ngasësit e veturave ankohen. Sipas të dhënave nga Dogana e Kosovës, naftëtarët për një litër naftë kanë...
mundesohet-aplikimi-per-shtesat-e-femijeve,-per-rastet-e-vecanta

Mundësohet aplikimi për shtesat e fëmijëve, për rastet e veçanta

0
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njoftoi qytetarët se tashmë aplikimi për Shtesa për Fëmijë në rastet e veçanta do të bëhet përmes platformës...
shqetesuese:-vdekjet-ne-vendin-e-punes!-(video)

Shqetësuese: Vdekjet në vendin e punës! (Video)

0
Serri: Informaliteti në punë rreth 30 për qind, numri i vdekjeve shumë i lartë.-Kastrati: Po angazhohemi për rritjen e sigurisë në punë.-Murtezaj: ATK do...