Saturday, September 30, 2023
​ngriten-cmimet-per-buke,-mish-e-vajra

​Ngriten çmimet për bukë, mish e vajra

0
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), së fundmi ka publikuar indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit, ku është theksuar se inflacioni mujor i...
m&sillosi-i-gatshem-te-grumbulloje-te-korrurat-e-15-mije-fermereve-(video)

M&Sillosi i gatshëm të grumbullojë të korrurat e 15 mijë fermerëve...

0
M&Sillosi, një ndër kompanitë më të mëdha në rajon për prodhimin e miellit Në Kosovë tashmë është në zhvilllim e sipër fushata e korrje- shirjeve. Edhe...
oak-kerkon-nga-operatoret-e-internetit-qe-te-mos-perdorin-ip-adresat-e-serbise

OAK kërkon nga operatorët e internetit që të mos përdorin IP...

0
Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) ngrit për të disatën herë tashmë, problemin e provajderëve me përdorimin e IP adresave të shtetit Serb, duke...
​me-11-maj-mbahet-ankandi-i-shtate-i-letrave-me-vlere-per-2021

​Më 11 maj mbahet ankandi i shtatë i Letrave me Vlerë...

0
    Ministria e Financave ka njoftuar se më 11 maj do të mbahet ankandi i shtatë i Letrave me Vlerë për vitin 2021. Në këtë ankand,...
​sogojeva-kerkon-perkrahje-per-sektorin-e-hotelerise-me-1-miliard-euro

​Sogojeva kërkon përkrahje për sektorin e hotelerisë me 1 miliard euro

0
  Pa pasur mbështetje nga shteti me mbi 1 miliard euro për sektorin e hotelerisë dhe turizmit, rrezikohen të mbyllen mijëra biznese të këtij sektori...
​”instabuilt”-nis-shtepite-modulare-per-ne-shba,-“lokomotive”-per-zhvillimin-e-kosoves

​”InstaBuilt” nis shtëpitë modulare për në ShBA, “lokomotivë” për zhvillimin e...

0
  Sot niset kontingjenti i parë i katër shtëpive modulare për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kompania “BP Home Invest”, së bashku me fabrikën...
mint-synon-luftimin-e-korrupsionit-ne-sektoret-e-duhanit,-naftes-dhe-metrologjise

MINT synon luftimin e korrupsionit në sektorët e duhanit, naftës dhe...

0
Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari ka paralajmëruar se ka për synim luftimin e korrupsionit në sektorët e duhanit, naftës dhe...
​eulex-dhuron-nje-donacion-per-qkuk-ne

​EULEX dhuron një donacion për QKUK-në

0
  Klinika e Endokrinologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pranoi një donacion nga EULEX-i. Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë e...
​durmishi:-kursyem-22-milione-euro

​Durmishi: Kursyem 22 milionë euro

0
  Me anulimin e tenderit për mirëmbajtjen e rrugëve, Ministria e Infrastrukturës ka arritur të kursejë rreth 22 milionë euro. Kështu tha zëvendësministri i Mjedisit,...
buxheti-2022:-anet-pozitive-dhe-mangesite?

Buxheti 2022: Anët pozitive dhe mangësitë?

0
“Buxhet jo i zhvillimit, por i mbijetesës, me fokusim në pjesën sociale” Buxheti i vitit 2022, i miratuar mbrëmë në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit...