Saturday, September 30, 2023
disa-keshilla-qe-ju-ndihmojne-te-menaxhoni-financat-personale

Disa këshilla që ju ndihmojnë të menaxhoni financat personale

0
Edhe nëse fitoni para dhe nuk i menaxhoni me përpikëri financat personale, mund ta gjeni veten me dorë bosh, andaj është e rëndësishme të...
pagat-e-mesimdhenesve-sipas-projektligjit-te-ri

Pagat e mësimdhënësve sipas Projektligjit të ri

0
Ministria e Punëve të Brendshme e ka proceduar projektligjin për paga në konsultime paraprake më 17 gusht, qëllimi i të cilit është përcaktimi dhe...
auv-terheq-nga-tregu-nje-produkt!-leng-i-pasigurt-molle-ne-maqedonine-e-veriut

AUV tërheq nga tregu një produkt! Lëng i pasigurt molle në...

0
Mbi bazë të një njoftimi përmes Sistemit të lajmërimit të shpejtë për ushqimet dhe ushqimet për kafshë pranë BE-së, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë,...
qeveria-me-dy-denare-shtese-mbeshtetje-per-vreshtaret!

Qeveria me dy denarë shtesë mbështetje për vreshtarët!

0
Dy denarë shtesë mbështetje do të marrin vreshtarët për rrushin e dorëzuar në kapacitetet e regjistruara, kumtoi ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së...
bspk:-qeveria-po-kercenon-grevistet

BSPK: Qeveria po kërcënon grevistët

0
Kryetari Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Atdhe Hykolli e quan kërcënim njoftimin e Ministrisë së Financave për pezullim nga paga të grevistëve. “Partneri...
20-vjecarja-tregon-se-a-eshte-fitimprurese-puna-e-dores

20-vjeçarja tregon se a është fitimprurëse puna e dorës

0
Vajzat e reja po kthejnë aftësitë e vjetra që mësuan në prehrin e nënave të tyre në biznese fitimprurëse. Vesa Galica, një 20- vjeçare e...
kthimi-ne-shkolle-ngjarja-me-e-rendesishme-per-femijet,-njihuni-me-koleksionin-e-ri-per-femijet-nga-okaidi

Kthimi në shkollë ngjarja më e rëndësishme për fëmijët, njihuni me...

0
Kthimi në shkollë është një ngjarje shumë e rëndësishme në jetën e fëmijëve, por edhe në jetën e prindërve. Okaidi i ndihmon të gjithë fëmijët...
reduktimet-e-rrymes,-shume-biznese-rrezikojne-te-mbyllen-e-te-reduktojne-numrin-e-punetoreve-                                                                                    

Reduktimet e rrymës, shumë biznese rrezikojnë të mbyllen e të reduktojnë...

0
Bizneset vendëse këto ditë po përballen me probleme si pasojë e reduktimeve të rrymës. Si rrjedhojë, reduktimet e energjisë elektrike dhe sidomos shtrenjtimi i...
“institucionet-kyce-te-sektorit-energjise-jane-duke-e-implementuar-planin-deri-ne-35-milione-euro”

“Institucionet kyçe të sektorit energjisë janë duke e implementuar planin deri...

0
Ministria e Ekonomisë sot ka informuar se është në proces të realizimit të projekteve kapitale me qëllim të implementimit të planit të investimeve deri...
ministri-peci-i-pranishem-ne-panairin-nderkombetar-te-bujqesise-dhe-ushqimit-–-agra-2022

Ministri Peci i pranishëm në Panairin Ndërkombëtar të Bujqësisë dhe Ushqimit...

0
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka marrë pjesë sot në ceremoninë e hapjes së Panairit të 60-të Ndërkombëtar të Bujqësisë...