E hënë, 29 Nëntor, 2021
Reklama
bislimi-per-planin-e-msa-se:-28-nga-64-masa-u-zbatuan

Bislimi për planin e MSA-së: 28 nga 64 masa u zbatuan

0
Qeveria e Kosovës ka përmbushur 43.75 përqind të planit kombëtar për Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit (MSA) për periudhën korrik-shtator 2021. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi tha...
protestojne-punetoret-e-“frerronikel-it”,-nuk-duam-te-jemi-ne-rruge-por-ne-fabrike

Protestojnë punëtorët e “Frerronikel-it”, Nuk duam të jemi në rrugë por...

0
“Stop diskriminimit të punëtorëve të Ferronikelit”, “Nuk duam të jemi në rrugë por në fabrikë” “Duam trajtim njerëzor të punëtorit”, “Qeveri reflekto”, “Qeveri na...
auditores-se-pergjithshme-i-zvogelohet-paga

Auditores së Përgjithshme i zvogëlohet paga

0
  Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar kërkesën e Komisionit për Buxhet për zvogëlimin e pagës për një mijë euro të auditores së Përgjithshme,...
36,238-femije-te-lindur-ne-kete-vit,-familjet-marrin-bonusin-e-bebes

36,238 fëmijë të lindur në këtë vit, familjet marrin bonusin e...

0
Ministrja e Shëndetësisë së Shqipërisë, Ogerta Manastirliu sot ka informuar se 36,238 fëmijë të lindur gjatë këtij viti, bashkë me gëzimin e papërshkrueshëm, kanë sjellë...
gerxhaliu:-projektbuxheti-2022,-goditje-e-rende-per-sektorin-privat

Gërxhaliu: Projektbuxheti 2022, goditje e rëndë për sektorin privat

0
Rritja e projektbuxhetit për vitin 2022 në 2 miliardë e 748 milionë euro po konsiderohet se është si pasojë e ngritjes së çmimeve dhe...
rriten-importet,-mint-fillon-hetimet-per-embelsirat-dhe-biskotat-nga-serbia

Rriten importet, MINT fillon hetimet për ëmbëlsirat dhe biskotat nga Serbia

0
Për shkak të rritjes enorme të importit të mallrave nga Serbia, veçanërisht të produkteve konditorike, të cilat po i shkaktojnë dëm prodhuesve vendor në...
rizvanolli:-trepca-po-rrezikohet-nga-nderprerja-e-rrymes

Rizvanolli: Trepça po rrezikohet nga ndërprerja e rrymës

0
Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se është fakt se ndërmarrja Trepça po rrezikohet nga ndërprerja e energjisë elektrike, pas borxheve të akumuluara. Rizvanolli...
murati:-ne-rtk-jane-rreth-100-paga-me-te-larta-se-paga-e-nje-ministri

Murati: Në RTK janë rreth 100 paga më të larta se...

0
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka deklaruar se rreth 100 punonjës në televizionin publik marrin paga më shumë se paga e...
miratohet-ne-parim-projektbuxheti-per-2022,-opozita-pati-kritika

Miratohet në parim projektbuxheti për 2022, opozita pati kritika

0
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka prezantuar projektbuxhetin për 2022, i cili parashihet të jetë mbi 2. 7 miliardë euro. Murati gjatë...
​miratohet-marreveshja-per-rialokimin-e-1.5-milione-eurove-per-nderrimin-e-filtrave-per-termocentralin-“kosova-b”

​Miratohet marrëveshja për rialokimin e 1.5 milionë eurove për ndërrimin e...

0
Komisioni për Integrime Evropiane sot miratoi Amendamentin nr.1 të Marrëveshjes Financiare për IPA 2018, ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian, që mundëson rialokimin...