Thursday, May 26, 2022
lexus-ux-2023-do-te-jete-vetem-hibrid

Lexus UX 2023 do të jetë vetëm hibrid

0
Firma Lexus po i jep crossoveri-t të tij më të vogël, UX një përditësim për vitin e modelit 2023, dhe lajmi më i madh...
audi-rifreskon-modelin-a4-allroad-quattro

Audi rifreskon modelin A4 Allroad Quattro

0
Edhe pse gjenerata e re Audi A4 është në zhvillim të madh, kompania Ingolstadt nuk e ka lënë pas dore modelin në dalje, i...
po-stabilizohet-tregu-i-kriptovalutave,-filloi-rritja-e-cmimit-te-bitcoin-dhe-monedhave-te-tjera-dixhitale

Po stabilizohet tregu i kriptovalutave, filloi rritja e çmimit të Bitcoin...

0
Pasi vlera e Bitcoin ra nën çmimin prej 30 mijë dollarëve amerikanë në javën e fundit, situata është stabilizuar në 24 orët e fundit...
honda-ka-filluar-ta-testoje-civic-type-r-2023-ne-piste

Honda ka filluar ta testojë Civic Type R 2023 në pistë

0
Nuk është befasi, të shohësh një makinë duke u testuar në Nurburgring të Gjermanisë këto ditë. Por, Honda mund të ketë bërë më shumë, sesa...
bitcoin-bie-ne-nivelin-me-te-ulet-qe-nga-janari

Bitcoin bie në nivelin më të ulët që nga janari

0
Bitcoini ka rënë të hënën në nivelin e tij më të ulët që nga janari, pasi rënia e tregjeve të kapitalit ka vazhduar të...
ferrari-zbulon-nje-makine-“unike”

Ferrari zbulon një makinë “Unike”

0
Çdo makinë Ferrari është e veçantë, por ka disa që janë më speciale se të tjerat. Mbi këto, janë makinat unike, që njihen si...
fillon-prodhimi-i-makines-acura-integra-2023-ne-ohio

Fillon prodhimi i makinës Acura Integra 2023 në Ohio

0
Acura ka bërë të ditur së fundmi çmimin për Integra 2023, dhe tani ka filluar zyrtarisht prodhimi për hatchback-un e ri të nivelit fillestar...
mercedes-benz-e-class-tani-ne-dispozicion-ne-versionin-ekskluziv-night-edition

Mercedes-Benz E-Class tani në dispozicion në versionin ekskluziv Night Edition

0
Disa fotografi të zbuluara treguan se Mercedes-Benz po punon shumë për E-Class të re, por kjo nuk e pengoi kompaninë gjermane të rifreskojë modelin...
pse-edukimi-mediatik-eshte-i-domosdoshem-per-te-rinjte

Pse edukimi mediatik është i domosdoshëm për të rinjtë

0
10 arsye pse Media Literacy (Edukimi Mediatik) është i domosdoshëm dhe duhet integruar në kurikulat shkollore:   1. Edukimi mediatik i inkurajon të rinjtë të ngrejnë...
pese-menyra-efektive-per-te-reduktuar-kohen-e-kaluar-para-ekranit

Pesë mënyra efektive për të reduktuar kohën e kaluar para ekranit

0
Shumë prej nesh nuk e shohin problemin që ekziston me kohën e qëndrimit para ekranit, gjë që është një pjesë kaq thelbësore e jetës...