E martë, 21 Shtator, 2021
Reklama
mercedes-dhe-bmw-pritet-te-mbajne-cmimet-e-makinave-te-larta-edhe-pasi-te-kete-perfunduar-mungesa-e-cipave

Mercedes dhe BMW pritet të mbajnë çmimet e makinave të larta...

0
Industria e automobilave pësoi një goditje të dyfishtë, pasi pas pandemisë së shkaktuar nga coronavirusi u shfaq edhe mungesa e çipëve. Ndërsa kërkesa e konsumatorëve...
vetem-gjate-muajit-te-kaluar,-tesla-shiti-me-shume-se-44,000-makina-te-prodhuara-ne-kine

Vetëm gjatë muajit të kaluar, Tesla shiti më shumë se 44,000...

0
Shoqata e Makinave të Pasagjerëve në Kinë ka zbuluar se Tesla shiti 44,264 automjete në gusht. Fabrika gjigante e Tesla në Shanghai, aktualisht prodhon Model...
facebook-nuk-deshiron-ta-shese-gjeneratorin-gif

Facebook nuk dëshiron ta shesë gjeneratorin GIF

0
Facebook ka kundërshtuar shitjen e motorëve të kërkimit GIF, duke sfiduar përfundimin e rregullatorit britanik se blerja e Giphy mund të shtrembërojë konkurrencën midis...
seria-e-re-bmw-2-mund-te-permiresohet-me-komponentet-m-performance

Seria e re BMW 2 mund të përmirësohet me komponentët M...

0
Investimi do t’i sigurojë BMW-së bateri të mjaftueshme, që e bëjnë atë një pjesë të domosdoshme të veturave elektrike. Kompania gjermane e veturave është e...
rikthehet-renault-5,-kesaj-radhe-ne-versionin-elektrik

Rikthehet Renault 5, kësaj radhe në versionin elektrik

0
Kur në fillim të vitit u prezantuar Renault 5 Prototype, shumë kanë shpresuar se ky retro model do të shfaqet nëpër rrugë. Renault tani ka...
gjermania-kerkon-nga-prodhuesit-e-telefonave-te-ofrojne-shtate-vite-perditesim-te-sigurte

Gjermania kërkon nga prodhuesit e telefonave të ofrojnë shtatë vite përditësim...

0
Qeveria federale e Gjermanisë ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të miratojë një ligj, me të cilin kërkohet që të sigurohen shtatë vite të...
volkswagen-id-life-do-te-jete-i-gatshem-ne-vitin-2025,-vetura-elektrike-do-te-kushtoje-vetem-20.000-euro

Volkswagen ID. Life do të jetë i gatshëm në vitin 2025,...

0
Volkswagen në panairin e veturave në Mynih ka prezantuar konceptin ID. Life që planifikohet të jetë edhe prodhim serik – si një veturë elektrike. Prodhuesi...
whatsapp-me-nuk-do-te-punoje-ne-afro-50-modele-te-telefonave,-shiko-modelet.

WhatsApp më nuk do të punojë në afro 50 modele të...

0
Aplikacioni i njohur për shkëmbim mesazhesh dhe përmbajtje tjera multimediale WhatsApp, brenda dy muajve nuk do të punojë në disa modele të vjetra të...
telefona-inteligjente-te-samsung-qe-do-te-marrin-android-12

Telefona inteligjentë të Samsung që do të marrin Android 12

0
Samsung ka njoftuar se cilët telefona Galaxy do të pajisen me versionin e ardhshëm të Android. Samsung ka njoftuar fillimin e fazës beta për One...
land-rover-ka-prezantuar-defender-v8-bond-edition

Land Rover ka prezantuar Defender V8 Bond Edition

0
Kompania britanike e veturave ka paraqitur një model të kufizuar numerikisht të Defender V8, i cili ka një “rol” në filmin e fundit për...