Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm January 4, 2023

Fëmijët deri në 16 vjeç mund të përfitojnë shtesa mujore

0
Të gjithë fëmijët deri në moshën 16-vjeçare, mund të përfitojnë nga shtesat mujore. Kështu njoftoi ministri i Financave, Hekuran Murati. Murati përms një postimi në...
‘duke-u-ngritur-mbi-armiqesite-e-vjetra’

‘Duke u ngritur mbi armiqësitë e vjetra’

0
Referenca të ndryshme historike gjenezën e futbollit e kthejnë mbi dy mijë e treqind vjet pas, në Kinën dhe Greqinë e lashtë. Nën emrin...
mike-pence-do-te-kandidoje-per-president-te-shba-se-ne-2024

Mike Pence do të kandidojë për president të SHBA-së në 2024

0
Mike Pence do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024, pasi ka dorëzuar një deklaratë për kandidaturën në Komisionin Federal të Zgjedhjeve,...
u-pa-duke-bere-‘selfie’-ne-varrimin-e-peles,-infantino-tenton-te-sqaroje-situaten

U pa duke bërë ‘selfie’ në varrimin e Peles, Infantino tenton të sqarojë situatën

0
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino shkaktoi skandal pasi u xhirua duke buzëqeshur dhe duke bërë një foto selfie me një tifoz pranë arkivolit të...
departamenti-amerikan-i-shtetit:-kosova-e-serbia-te-krijojne-klime-per-pajtim

Departamenti Amerikan i Shtetit: Kosova e Serbia të krijojnë klimë për pajtim

0
DASH: Kosova e Serbia të krijojnë klimë për pajtim, marrëveshjet të zbatohen pa vonesa. Pas rikthimit të qetësisë në veri të Kosovës, Washingtoni kërkon që...