Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm September 3, 2022

honda-civic-type-r-i-ri

Honda Civic Type-R i ri

0
Honda Civic Type-R është edhe më i fuqishëm në edicionin e tij të ri. Sipas broshurës japoneze, Type-R i ri ka një turbo-benzinë 2.0 nën...
mbi-nje-ore-pritjet-ne-merdare,-ne-pikat-e-tjera-kufitare-nuk-ka-pritje

Mbi një orë pritjet në Merdarë, në pikat e tjera kufitare nuk ka pritje

0
Pritjet në Merdarë mbi një orë, në pikat e tjera kufitare nuk ka pritje. Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ka njoftuar pritjet në Merdarë janë...
biden:-demokracia-amerikane-rrezikohet-nga-trumpi-dhe-mbeshtetesit-e-tij

Biden: Demokracia amerikane rrezikohet nga Trumpi dhe mbështetësit e tij

0
“Për një kohë të gjatë ne kemi qenë të sigurt se demokracia amerikane është e garantuar. Por nuk është kështu. Ne duhet ta mbrojmë atë....
reduktimet-e-energjise-elektrike,-terr-ne-vere-e-terr-ne-dimer

Reduktimet e energjisë elektrike, terr në verë e terr në dimër

0
Reduktimet e energjisë elektrike ka e ca kohë që kanë përfshirë vendin tonë. Pikërisht për shkak të avarive në Bllokun B2, kishte reduktime në pikë...
kaq-denohet-me-gjobe-personin-qe-rrahu-gruan-e-dukagjin-popovcit

Kaq dënohet me gjobë personin që rrahu gruan e Dukagjin Popovcit

0
Është dënuar me gjobë personi që ka sulmuar gruan e Dukagjin Popovcit. Zv.ministri i Arsimit në Kosovë, Dukagjin Popovci në emisionin “ FRONTAL” u pyet...
“shperthen”-syla:-nese-kurti-nuk-merr-masa-ndaj-ketij-krimineli,-nuk-garantoj-per-veprimet-e-mija

“Shpërthen” Syla: Nëse Kurti nuk merr masa ndaj këtij krimineli, nuk garantoj për veprimet...

0
Elvis Hoxha, ka thënë fjalë të rënda sot për Rrahman Jasharajn. Ish-kryesindikalisti i Shëndetësisë, Blerim Syla e ka kërcënuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë që...
biden-kerkon-me-shume-ndihma-per-ukrainen

Biden kërkon më shumë ndihma për Ukrainën

0
Ukraina vazhdon të jetë në luftë me Rusinë. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden po i kërkon Kongresit të sigurojë 11.7 miliardë...