Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm September 1, 2022

learta-ndan-imazhin-me-te-mire-me-familjen

Learta ndan imazhin më të mirë me familjen

0
Learta Jakupi në shumë aspekte kalon në lajm. Ajo për të qenë e afërt me publikun, nuk ndalet me poza të ndryshme duke shkëlqyer në...
keds:-s’ka-me-kufizime-te-energjise-elektrike

KEDS: S’ka më kufizime të energjisë elektrike

0
Kthimi në funksion i blloqeve A3 dhe B2 i termocentraleve të KEK-ut ka bërë që, sipas KEDS-it, të stabilizohet situata e furnizimit me energji...
familja-e-11-vjecares-ne-gjendje-te-rende-pas-asaj-cka-i-ndodhi-vajzes-se-tyre

Familja e 11-vjeçares në gjendje të rëndë pas asaj çka i ndodhi vajzës së...

0
Ditë më parë një e mitur është dhunuar nga pesë persona. Në qershor të këtij viti Policia e Kosovës mori një informacion për zhdukjen e...
pas-dhunimit-te-mitures,-hapesirat-publike-ne-prishtine-do-te-jene-nen-vezhgim-te-kamerave

Pas dhunimit të miturës, hapësirat publike në Prishtinë do të jenë nën vëzhgim të...

0
Komuna e Prishtinës ka dalë me një njoftim të ri. Pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë, Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar...
qeveria-kurti-“fillon”-reformat,-leviz-poziten-e-dy-zevendesministrave

Qeveria Kurti “fillon” reformat, lëviz pozitën e dy zëvendësministrave

0
Kryeministri Albin Kurti, ka ngarkuar me përgjegjësi dhe detyra të reja dy zëvendësministra të qeverisë. Kështu ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit me anë...
rama-flet-shqip-ne-beograd:-do-qendrojme-se-bashku-apo-duke-i-vene-flaken-njerit-tjetrit?

Rama flet shqip në Beograd: Do qëndrojmë së bashku apo duke i vënë flakën...

0
Po zhvillohet në Beograd Panairi i Verës “Open Balkan” me në fokus promovimin e turizmit të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Gjatë fjalës së...
kurti:-ligji-i-pagave-javen-tjeter-ne-diskutim-publik,-koeficienti-per-mesimdhenesit-eshte-me-i-mire

Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik, koeficienti për mësimdhënësit është më...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të...
bosi-i-naftes-ruse-bie-nga-kati-i-gjashte-i-spitalit,-vdes-ne-vend

Bosi i naftës ruse bie nga kati i gjashtë i spitalit, vdes në vend

0
Drejtuesi i prodhuesit të dytë më të madh të naftës në Rusi, Lukoil, Ravil Maghanoz, ka ndërruar jetë, pasi ka rënë nga dritarja e...
kurti:-nje-brez-i-ri-shqiptar-po-fillon-rrugen-e-dijes-me-abetaren-e-perbashket-unike

Kurti: Një brez i ri shqiptar po fillon rrugën e dijes me abetaren e...

0
Kryeministri Albin Kurti ka thënë se abetarja e përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë është një vazhdim i punës së të parëve për gjuhën shqipe. Ai,...
dita-e-pare-te-greves,-kjo-eshte-agjenda-e-grevisteve

Dita e parë të grevës, kjo është agjenda e grevistëve

0
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës ( SBAShK ) bashkë me Bashkimin e Sindikatave te Pavarura te Kosovës (...