Kurti takohet me Abdixhikun e Haradinajn, flasin për dialogun me Serbinë

41
kurti-takohet-me-abdixhikun-e-haradinajn,-flasin-per-dialogun-me-serbine

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur takimin me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku dhe kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në objektin e Kuvendit, shefi i ekzekutivit të Kosovës pritet të diskutojë me liderët opozitarë për procesin e dialogut dhe marrëveshjen për dokumentet e udhëtimit.

Në këtë takim nuk ishte i pranishëm kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi.