Haradinaj për rastin e dhunimit të 11-vjeçares: Shteti të marrë masat më të rrepta

77
haradinaj-per-rastin-e-dhunimit-te-11-vjecares:-shteti-te-marre-masat-me-te-rrepta

Një 11 vjeçare është dhunuar nga pesë persona në Prishtinë.

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka reaguar për rastin e dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë, duke thënë se asnjë dhunues s’duhet të jetë i lirë, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Ka deklaruar se ne si shoqëri, duhet të reflektojmë thellë e shteti të marrë masat më të rrepta ndaj dhunuesve.

“Ne si shoqëri, duhet të reflektojmë thellë e shteti të marrë masat më të rrepta ndaj dhunuesve! Duhet te reflektojmë për të parë ku jemi e çfarë duhet bërë që asnjë fëmijë të mos e ketë një fat të tillë. Asnjë dhunues nuk duhet të jetë i lirë”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë i tij:

E tmerrshme ngjarja monstruoze e dhunimit të vajzës 11 vjeçe.

Jashtëzakonisht i shqetësuar nga kjo ngjarje çnjerëzore.

Bashkëndjej me familjen e fëmijës dhe me të gjithë qytetarët e vendit.

Ne si shoqëri, duhet të reflektojmë thellë e shteti të marrë masat më të rrepta ndaj dhunuesve!

Duhet te reflektojmë për të parë ku jemi e çfarë duhet bërë që asnjë fëmijë të mos e ketë një fat të tillë.

Asnjë dhunues nuk duhet të jetë i lirë