Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 29, 2022

dhunimi-i-11-vjecares,-haxhiu-pro-zbatimit-te-denimit-me-vdekje

Dhunimi i 11 vjeçares, Haxhiu pro zbatimit të dënimit me vdekje

0
Rasti i dhunimit i të miturës në Prishtinë ka pasuar me shumë reagime. Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës,...
kurti-kerkon-denim-meritor-per-dhunuesit-e-11-vjecares

Kurti kërkon dënim meritor për dhunuesit e 11-vjeçares

0
Një krim I rëndë ka ndodhur në Prishtinë ku një e mitur është dhunuar nga pesë persona. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar dënim...
krasniqi-nuk-pranon-te-takohet-me-kurtin:-takohemi-vetem-per-marreveshjen-finale-per-njohjen-e-ndersjelle

Krasniqi nuk pranon të takohet me Kurtin: Takohemi vetëm për marrëveshjen finale për njohjen...

0
Memli Krasniqi, nuk ka pranuar që nesër të takohet me Kurtin. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi nuk do marr pjesë të martën...
permbytjet-ne-pakistan,-reagon-kurti

Përmbytjet në Pakistan, reagon Kurti

0
Pakistani është duke u përballur me përmbytje të mëdha. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Kosova dhe populli i saj janë duke u...
nasa-sot-niset-drejt-henes,-ne-kosove-ka-ende-reduktime!

NASA sot niset drejt Hënës, në Kosovë ka ende reduktime!

0
Kur raketa e NASA-s “Artemis I” të niset për në hapësirë sot, ky do të jetë kurorëzimi i viteve të tëra të punës së...
ermal-fejzullahu-thote-se-me-shume-ka-lopa-ze-se-shume-kengetar-ne-estrade

Ermal Fejzullahu thotë se më shumë ka lopa zë se shumë këngëtar në estradë

0
Ermal Fejzullahu njihet për figurën e tij shpesh herë edhe qesharake, shkruan “Kosovarja”. Së fundmi këngëtari ka qenë pjesë e “Prive Reality”, ku ndau me...
ministri-i-jashtem-serb:-kuba-jo-vetem-qe-s’e-njeh-kosoven,-por-eshte-me-e-zeshmja-ne-kundershtime

Ministri i jashtëm serb: Kuba jo vetëm që s’e njeh Kosovën, por është më...

0
Selakoviç: Kuba jo vetëm që s’e njeh Kosovën, por është më e zëshmja në kundërshtime. Kundërshtimin e Kubës ndaj pavarësisë së Kosovës, ministri i jashtëm...
ramush-haradinaj-i-pergjigjet-fteses-se-kurtit:-shkoj-ne-takim

Ramush Haradinaj i përgjigjet ftesës së Kurtit: Shkoj në takim

0
Haradinaj i përgjigjet ftesës së Kurtit: Shkoj në takim. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se i është përgjigjur pozitivisht...
ministria-e-shendetesise-rekomandon-dozen-perforcuese-kunder-koronavirus

Ministria e Shëndetësisë rekomandon dozën përforcuese kundër koronavirus

0
MSh rekomandon dozën përforcuese kundër COVID-19. Ministria e Shëndetësisë ka thënë se vaksinat kundër COVID-19 u ofrojnë fëmijëve dhe kategorive të tjera të popullatës mbrojtjen...
disa-keshilla-qe-ju-ndihmojne-te-menaxhoni-financat-personale

Disa këshilla që ju ndihmojnë të menaxhoni financat personale

0
Edhe nëse fitoni para dhe nuk i menaxhoni me përpikëri financat personale, mund ta gjeni veten me dorë bosh, andaj është e rëndësishme të...