Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 28, 2022

kurti:-ne-3-mujorin-e-pare-te-ketij-viti-kemi-rritje-ekonomike-prej-4,9%

Kurti: Në 3-mujorin e parë të këtij viti kemi rritje ekonomike prej 4,9%

0
Albin Kurti vazhdon të mburret me Qeverisjen e tij. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur një fjalim në mbledhjen e 48-të të Këshillit të...
kaq-bukur-duket-nora-me-vajzen-kur-dalin-per-shoping

Kaq bukur duket Nora me vajzën kur dalin për shoping

0
Nora Istrefi i ka të shpeshta postimet me vajzën e saj Rene. Nora komentohet shpesh për veshjen plot stil derisa kështu po e vesh edhe...
stoltenberg-i-ben-thirrje-kurtit-e-vuciqit-t’i-zgjidhin-edhe-ceshtjet-tjera

Stoltenberg i bën thirrje Kurtit e Vuçiqit t’i zgjidhin edhe çështjet tjera

0
Kosova dhe Serbia dje kanë arritur një marrëveshje të rëndësishme. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e ka mirëpritur marrëveshjen Kosovë – Serbi për...
deputetja-e-pdk-se:-kurti-po-tregohet-fleksibil-ne-rikonfirmimin-e-marreveshjeve-te-kaluara-mes-kosoves-dhe-serbise

Deputetja e PDK-së: Kurti po tregohet fleksibil në rikonfirmimin e marrëveshjeve të kaluara mes...

0
Deliu: Kurti po tregohet fleksibil në rikonfirmimin e marrëveshjeve të kaluara mes Kosovës dhe Serbisë. Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu ka “përgëzuar”...
dalin-pamje-nga-mjeti-i-pashperthyer-qe-u-gjet-ne-liqenin-e-badovcit

Dalin pamje nga mjeti i pashpërthyer që u gjet në Liqenin e Badovcit

0
Pamje nga mjeti i pashpërthyer që u gjet në Liqenin e Badovcit. Një qytetar derisa po peshkonte në Liqenin e Badovcit ka hasur në një...
pagat-e-mesimdhenesve-sipas-projektligjit-te-ri

Pagat e mësimdhënësve sipas Projektligjit të ri

0
Ministria e Punëve të Brendshme e ka proceduar projektligjin për paga në konsultime paraprake më 17 gusht, qëllimi i të cilit është përcaktimi dhe...
komisioneri-evropian-per-zgjerim-pershendet-marreveshjen-kosove-serbi-per-levizje-te-lire

Komisioneri Evropian për Zgjerim përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për lëvizje të lirë

0
Varhelyi përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për lëvizje të lirë. Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, përshëndeti marrëveshjen për lirinë e lëvizjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke...
cka-deklaruan-dy-lideret-kosovare-per-marreveshjen-me-serbine-per-dokumente-te-identifikimit

Çka deklaruan dy liderët kosovarë për marrëveshjen me Serbinë për dokumente të identifikimit

0
Borell e dha lajmin, çka deklaruan dy liderët kosovarë për marrëveshjen me Serbinë për dokumente të identifikimit. Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian...
svecla:-vazhdimisht-kemi-shprehur-vullnet-qe-te-mos-kete-keso-dokumenti-per-hyrje-dalje,-as-nga-ne,-as-nga-serbia

Sveçla: Vazhdimisht kemi shprehur vullnet që të mos ketë këso dokumenti për hyrje-dalje, as...

0
Edhe Xhelal Sveçla ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është deklaruar pas arritjes së marrëveshjes për dokumente në...
pas-arritjes-se-marreveshjes-kurti-vuciq,-ja-cfare-deklaron-departamenti-amerikan-i-shtetit

Pas arritjes së marrëveshjes Kurti-Vuçiq, ja çfarë deklaron Departamenti Amerikan i Shtetit

0
Kosova Dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje të rëndësishme mbi dokumentet. Departamenti Amerikan i Shtetit është deklaruar pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë...