Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 27, 2022

ne-veshje-te-lekures,-adelina-zbulon-me-shume-se-c-‘duhet 

Në veshje të lëkurës, Adelina zbulon me shumë se ç ‘duhet 

0
Adelina Ismaili, vazhdon të jetë shumë active në rrjetet sociale. Ani pse ka kohë të gjatë që nuk ka sjellë një projekt të ri në...
ky-mot-na-pret-neser

Ky mot na pret nesër

0
Mot i ngrohët na pret nesër. Të dielën mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, kryesisht rrëzë maleve, të...
gjoshi-i-pdk-se-reagon-pas-marreveshjes-se-arritur-mes-kosoves-dhe-serbise

Gjoshi i PDK-së reagon pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë

0
Sot mes Kosovës dhe Serbisë është arritur një marrëveshje. Anëtari i PDK-së, Betim Gjoshi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ish-presidenti Hashim Thaçi...
marreveshja-e-arritur-me-serbine,-hesht-kurti

Marrëveshja e arritur me Serbinë, hesht Kurti

0
Kosova dhe Serbia kanë arritur sot një marrëveshje të rëndësishme. Kryeministri Albin Kurti nuk ka folur për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë që e shpalli...
hoti-tregon-detaje-nga-takimi-me-escobarin

Hoti tregon detaje nga takimi me Escobarin

0
Avdullah Hoti, ka treguar detaje nga takimi me Escobarin. Ish-Kryeministri Avdullah Hoti ka takuar emisarin amerikan Gabriel Escobar në margjina të takimit të Partive Popullore...
kfor-i-aktualisht-ka-3,735-ushtare-ne-kosove,-shba-te-dhe-italia-prijne-me-numrin-e-forcave

KFOR-i aktualisht ka 3,735 ushtarë në Kosovë, SHBA-të dhe Italia prijnë me numrin e...

0
Më 1 shtator Qeveria e Kosovës pritet të fillojë zbatimin e reciprocitetit me Serbinë, në çështjen e targave dhe dokumenteve. E për shtensionimin e situatës...
auv-terheq-nga-tregu-nje-produkt!-leng-i-pasigurt-molle-ne-maqedonine-e-veriut

AUV tërheq nga tregu një produkt! Lëng i pasigurt molle në Maqedoninë e Veriut

0
Mbi bazë të një njoftimi përmes Sistemit të lajmërimit të shpejtë për ushqimet dhe ushqimet për kafshë pranë BE-së, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë,...
escobar-ndjek-koncertin-e-pianistit-kosovar-ne-vjene

Escobar ndjek koncertin e pianistit kosovar në Vjenë

0
I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, mbrëmë ka ndjekur koncertin e pianistit kosovar, Zakir Popaj, në Vjenë. Popaj ka publikuar...
mergimtaret-kthehen-ne-evrope,-kaq-jane-pritjet-ne-pikat-kufitare

Mërgimtarët kthehen në Evropë, kaq janë pritjet në pikat kufitare

0
Pritjet në dalje në pikat kufitare të vendit janë rritur teksa bashkatdhetarë janë duke u kthyer në shtetet evropiane ku jetojnë. Sipas të dhënave zyrtare...
masdite-mos-dilni-pa-cader,-paralajmerohet-shi-dhe-rrufe

Masdite mos dilni pa çadër, paralajmërohet shi dhe rrufe

0
Reshje shiu dhe rrufe në orët e pasdites në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të...