Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 26, 2022

kurti-kerkon-me-shume-ushtare-te-nato-s-ne-kosove,-reagon-derguti

Kurti kërkon më shumë ushtarë të NATO-s në Kosovë, reagon Dërguti

0
Situata në veri, ka bërë që KFORI të marrë pozicionim më të theksuar atje. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për Die Welt...
punimet-ne-rrjet,-keto-zona-do-te-jene-pa-rryme-ne-ditet-ne-vazhdim

Punimet në rrjet, këto zona do të jenë pa rrymë në ditët në vazhdim

0
Punimet në rregullimin e rrjetit nga KEDS po vazhdojnë në zona të ndryshme të Kosovës. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 28.08.2022 Punime nga palët e...
zotohet-svecla:-pa-asnje-hezitim-do-ta-zbatojme-reciprocitetin-nga-1-shtatori

Zotohet Sveçla: Pa asnjë hezitim do ta zbatojmë reciprocitetin nga 1 shtatori

0
Kosova dhe Serbia janë në pritje të një marrëveshje për targat dhe Letërnjoftimet. Nga 1 shtatori, Kosova pritet të fillojë zbatimin e vendimit për reciprocitet...
qeveria-me-dy-denare-shtese-mbeshtetje-per-vreshtaret!

Qeveria me dy denarë shtesë mbështetje për vreshtarët!

0
Dy denarë shtesë mbështetje do të marrin vreshtarët për rrushin e dorëzuar në kapacitetet e regjistruara, kumtoi ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së...
eulex-i-bashkohet-kfor-it-ne-patrullimet-ne-jarinje-dhe-bernjak

EULEX i bashkohet KFOR-it në patrullimet në Jarinje dhe Bërnjak

0
EULEX i ka dalë në ndihmë KFOR-it në patrullimin e pjesës veriore të Kosovës. Njësiteve të KFOR-it, në patrullimet e tyre në veri të Kosovës,...
greva-shkakton-tollovi-para-komunes-se-prishtines

Greva shkakton tollovi para komunës së Prishtinës

0
Greva e përgjithshme në sektorin publik ka shkaktuar pakënaqësi tek qytetarët. Si pasojë e kësaj greve para komunës së Prishtinës janë shtuar radhët e...
me-projektligjin-e-ri,-asnje-page-s’do-te-jete-nen-620-euro-per-mesuesit-parauniversitar

Me Projektligjin e ri, asnjë pagë s’do të jetë nën 620 euro për mësuesit...

0
Instituti EdGuard ka bërë një analizë se si do të jenë pagat për mësimdhënësit e arsimit parauniversitar sipas Projektligjit të ri për paga. Në këtë...
vdekja-e-kater-vjecarit-pasi-ra-ne-bunar,-policia-nis-hetimet

Vdekja e katër vjeçarit pasi ra në bunar, Policia nis hetimet

0
Policia e Kosovës ka njoftuar për një fëmijë nga Kaçaniku, i cili humbi jetën pasi ra në bunar. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:15. “Kaçanik...
ldk-therret-konference-per-media,-nuk-dihen-arsyet

LDK thërret konferencë për media, nuk dihen arsyet

0
LDK mban sot konferencë për media. Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë një konferencë për media. Konferenca do të mbahet nga...
“a-je-shtatzene?”/-ndjekesi-i-ben-pyetjen-e-papritur,-reagimi-i-rozana-radit-eshte-‘epik’

“A je shtatzënë?”/ Ndjekësi i bën pyetjen e papritur, reagimi i Rozana Radit është...

0
Nëse ka diçka që e karakterizon Rozana Radin dhe preferohet goxha nga publiku është sensi i saj i humorit. Aktorja është goxha aktive në rrjetet...