Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 25, 2022

haradinaj-stublla:-kurti-te-ftoje-shqiptaret-e-lugines-ne-takimin-e-radhes-me-lajcakun-ose-escobarin

Haradinaj Stublla: Kurti të ftojë shqiptarët e Luginës në takimin e radhës me Lajçakun...

0
Ish-kryediplomatja: Kurti të ftojë shqiptarët e Luginës në takimin e radhës me Lajçakun ose Escobarin. Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla, ka kërkuar...
nagavci-takon-mesimdhenesit-e-komunes-se-prishtines:-projektligji-per-paga-eshte-ne-diskutim-paraprak.

Nagavci takon mësimdhënësit e Komunës së Prishtinës: Projektligji për paga është në diskutim paraprak.

0
Nagavci takon mësimdhënësit e Komunës së Prishtinës: Projektligji për paga është në diskutim paraprak. Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, të enjten...
bspk:-qeveria-po-kercenon-grevistet

BSPK: Qeveria po kërcënon grevistët

0
Kryetari Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Atdhe Hykolli e quan kërcënim njoftimin e Ministrisë së Financave për pezullim nga paga të grevistëve. “Partneri...
escobar-deklarohet-shkurt-per-takimin-me-vuciqin:-takim-i-veshtire-dhe-i-gjate

Escobar deklarohet shkurt për takimin me Vuçiqin: Takim i vështirë dhe i gjatë

0
Escobar: Takim i vështirë dhe i gjatë me Vuçiqin I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë...
abdixhiku-reagon-per-greven:-pushtet-autokratik-qe-me-frike-e-kercenim-provon-t’i-mbuloje-deshtimet

Abdixhiku reagon për grevën: Pushtet autokratik që me frikë e kërcënim provon t’i mbulojë...

0
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas “kërcënimit” të Qeverisë se do t’ia ndalin pagat punëtorëve që do të grevojnë. Për...
reagon-haradinaj:-tash-e-nje-vit-e-gjysme-po-tallesh-me-punetoret,-eshte-sosur-durimi

Reagon Haradinaj: Tash e një vit e gjysmë po tallesh me punëtorët, është sosur...

0
Haradinaj i reagon Kurtit: Tash e një vit e gjysmë po tallesh me punëtorët, është sosur durimi. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pasi...
edhe-punonjesit-e-ministrise-se-liburn-aliut-hyjne-ne-greve

Edhe punonjësit e ministrisë së Liburn Aliut hyjnë në grevë

0
Shumë institucione publike të Kosovës i janë bashkuar thirrjes për grevë të thirrur nga Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK). Në një postim...
ariana-ekspozon-barkun-e-sheshte

Ariana ekspozon barkun e sheshtë

0
Ariana Fejzullahu është bashkëshortja e këngëtarit të mirënjohur shqiptar, Ermal Fejzullahut. Ata të dy janë martuar para disa vitesh dhe tani kanë katër fëmijë, tri...
lajcak-e-mohon-se-i-kane-kerkuar-kurtit-ta-shtyje-vendimin-per-targa-dhe-dokumente

Lajçak e mohon se i kanë kërkuar Kurtit ta shtyjë vendimin për targa dhe...

0
Emisari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, sot është takuar me përfaqësuesit e Listës Serbe. Pas këtij takimi, Lajçak...
mergimtari-rrah-gruan-me-te-hyre-ne-kosove-dhe-ia-merr-dokumentet

Mërgimtari rrah gruan me të hyrë në Kosovë dhe ia merr dokumentet

0
Një grua është sulmuar nga burri i saj menjëherë pasi kanë hyrë në Kosovë. Ata kishin ardhur nga Gjermania në Kosovë, por iu ndodhi një...