Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 24, 2022

20-vjecarja-tregon-se-a-eshte-fitimprurese-puna-e-dores

20-vjeçarja tregon se a është fitimprurëse puna e dorës

0
Vajzat e reja po kthejnë aftësitë e vjetra që mësuan në prehrin e nënave të tyre në biznese fitimprurëse. Vesa Galica, një 20- vjeçare e...
“faleminderit-qe-e-kuptoi-qasjen-tone”,-vuciq-perfshihet-ne-debatin-kurti-chris-hill

“Faleminderit që e kuptoi qasjen tone”, Vuçiq përfshihet në debatin Kurti- Chris Hill

0
Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq është përfshirë në debatin mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe ambasadorit amerikan në Beograd, Chris Hill. Vuçiq në një konferencë...
gjenerali-deliq-i-dyshuar-per-vrasje-te-shqiptareve-raportohet-se-ka-vdekur-ne-moske

Gjenerali Deliq i dyshuar për vrasje të shqiptarëve raportohet se ka vdekur në Moskë

0
Nënkryetari i zgjedhur i Kuvendit, Bozhidar Deliq, ka vdekur pas një sëmundjeje “të gjatë dhe të rëndë”. Agjencia e lajmeve Beta raportoi se Delic vdiq...
facebook-serish-ka-probleme,-perdoruesve-po-u-shfaqen-postime-te-personave-te-panjohur

Facebook sërish ka probleme, përdoruesve po u shfaqen postime të personave të panjohur

0
Rrjeti i famshëm social, Facebook sërish ka probleme – e nga kjo kompani amerikane akoma nuk janë deklaruar lidhur me këtë çështje. Ueb-faqja për përcjelljen...
citaku-ironizon-me-deklaraten-e-kurtit,-tregon-per-cka-e-ka-marre-ate-malli

Çitaku ironizon me deklaratën e Kurtit, tregon për çka e ka marrë atë malli

0
Nënkryetarja e PDK’së, Vlora Çitaku, ka ironizuar me deklaratën e fundit të kryeministrit Kurti, pasi u shpreh se e kishte marrë malli për opozitën....
te-gjitha-vendimet-qe-u-moren-ne-mbledhjen-e-sotme-te-qeverise

Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë

0
Këto janë vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë. Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e 94-të me radhë, ku janë...
nagavci-e-gjuan-‘topin’-te-ish-ministrat-pasi-komunat-ngriten-padi-ndaj-mashti-it

Nagavci e gjuan ‘topin’ te ish-ministrat pasi Komunat ngritën padi ndaj MASHTI-it

0
Komunat ngritën padi ndaj MASHTI-it, Nagavci e gjuan topin te ish-ministrat. Mbi 26 komuna të Kosovës, dje ngritën padi kundër Ministrisë së Arsimit dhe asaj...
fero-“tallet”-me-taynen-per-operacionet-plastike-ne-nje-‘live’-me-kozakun

Fero “tallet” me Taynën për operacionet plastike në një ‘live’ me Kozakun

0
Fero, është njëri ndër reperët më të komentuar shqiptar. Ai është tejet aktiv në rrjete sociale, e shumë shpesh ai realizon edhe ‘live’ në ‘TikTok’. Së...
qeveria-themelon-komisionin-ekzekutiv-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-be

Qeveria themelon Komisionin Ekzekutiv për anëtarësimin e Kosovës në BE

0
Themelohet Komisioni Ekzekutiv për anëtarësimin e Kosovës në BE. Qeveria ka bërë hapin e parë procedural për përgatitjen e aplikimit për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Në...
ambasadori-amerikan-uron-diten-e-pavaresise-se-ukraines,-permend-rreshtimin-e-kosoves-karshi-shba-se-per-sankione-kunder-rusise

Ambasadori amerikan uron ditën e pavarësisë së Ukrainës, përmend rreshtimin e Kosovës karshi SHBA-së...

0
Hovenier uron ditën e pavarësisë së Ukrainës, përmend rreshtimin e Kosovës karshi SHBA-së për sankione kundër Rusisë. Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë me rastin e...