Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 23, 2022

neser-mblidhet-qeveria,-ja-per-cfare-do-te-diskutohet

Nesër mblidhet Qeveria, ja për çfarë do të diskutohet

0
Nesër Qeveria e Kosovës do të ketë një mbledhje. Qeveria e Kosovës do të mblidhet nesër, me fillim nga ora 11:00. Gazeta Online Reporteri.net ka siguruar...
rama-kerkon-hetime-tjera-te-‘prishtina-parking’

Rama kërkon hetime tjera të ‘Prishtina Parking’

0
Ndërmarrja “Prishtina Parking”, ka qenë shumë e përfolur ditëve të fundit. Zyrtarë të ndërmarrjes “Prishtina Parking” ktheheshin në punë nga pauza këtë të martë. Njëjtë nuk...
osmani-reagon-pas-takimit-me-escobarin:-cdo-vendim-i-yni-reflekton-frymen-kushtetuese-te-vendit-tone

Osmani reagon pas takimit me Escobarin: Çdo vendim i yni reflekton frymën kushtetuese të...

0
Sot Kosovën e ka vizituar, Gabriel Escobar. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka lëshuar një njoftim të shkurtër, pas takimit me të dërguarin e posaçëm...
“iku-dhe-nuk-u-kthye-me”,-blero-tregon-arsyen-e-ndarjes-nga-afrona?

“Iku dhe nuk u kthye më”, Blero tregon arsyen e ndarjes nga Afrona?

0
Ndonjëherë nuk duhen fjalë për të konfirmuar diçka! Kjo shpjegon më së miri rastin e Afrona Dikës dhe Blero Muharremit të cilët ndonëse kanë zgjedhur...
kaq-afgane-ende-po-strehohen-ne-kosove

Kaq afganë ende po strehohen në Kosovë

0
Në Kosovë ende po strehohen disa refugjatë afganë. Afganët e strehuar përkohësisht në Kosovë mund të qëndrojnë edhe për një vit, konfirmuan për Radion Evropa...
nagavci-reagon-serish-rreth-paralajmerimeve-per-greve:-kemi-e-do-te-kemi-pengesa,-por-programin-tone-do-ta-cojme-deri-ne-fund

Nagavci reagon sërish rreth paralajmërimeve për grevë: Kemi e do të kemi pengesa, por...

0
Paralajmërimet për greva, Nagavci reagon sërish: Kemi e do të kemi pengesa, por programin tonë do ta çojmë deri në fund. Ministrja e Arsimit, Arbërie...
lamborghini-urus-performante-qe-prodhon-666-kuaj-fuqi

Lamborghini Urus Performante që prodhon 666 kuaj-fuqi

0
Nëse ekziston model në segmentin luksoz që nuk ka nevojë për përmirësime për të rritur shitjes, atëherë është Urus. Megjithatë në Lamborghini kanë dëshmuar se...
ldk-ja-del-me-propozim-10-pikesh-per-perballimin-e-krizes-energjetike:-e-paprecedente-te-kete-reduktime-ne-gusht

LDK-ja del me propozim 10 pikësh për përballimin e krizës energjetike: E paprecedentë të...

0
LDK propozon 10 pika për përballimin e krizës energjetike: E paprecedentë të ketë reduktime në gusht. Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) duke kritikuar qeverinë për...
nga-shqiperia-niset-kontigjenti-i-dyte-me-mision-prane-kfor-it-ne-kosove

Nga Shqipëria niset kontigjenti i dytë me mision pranë KFOR-it në Kosovë

0
Niset nga Shqipëria kontigjenti i dytë me mision pranë KFOR-it në Kosovë. Kontingjenti i 2-të me 30 efektivë nga Forca Tokësore, efektivë të Batalionit Komando,...
jep-doreheqje-drejtori-i-anestezionit,-nehat-baftiu

Jep dorëheqje drejtori i Anestezionit, Nehat Baftiu

0
“Lamtumirë QKUK”, e lë punën drejtori i Anestezionit, Nehat Baftiu. Drejtori i Anestezionit Nehat Baftiu, njofton se ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga detyra si...