Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 22, 2022

per-gjashte-muaj-osmani-vete-e-19-ta-shpenzoi-85-mije-euro

Për gjashtë muaj Osmani vetë e 19-ta shpenzoi 85 mijë euro

0
Shpenzimet e Presidencën këta gjashtë muaj kanë qenë marramendëse. Presidenca ka shpenzuar mbi 86 mijë euro nga buxheti i shtetit për periudhën janar qershor të...
keshtu-dukej-elvana-para-11-viteve,-pamja-e-saj-do-t’iu-le-gojehapur!

Kështu dukej Elvana para 11 viteve, pamja e saj do t’iu lë gojëhapur!

0
Shumica e fytyrave publike me kalimin e viteve kanë pësuar ndryshime drastike në pamje. Por kjo nuk vlen për divën e muzikës shqipe, Elvana Gjata. Këtë...
kryediplomati-rus-permend-kosoven,-thote-se-vuciq-e-putin-koordinohen-per-cdo-hap

Kryediplomati rus përmend Kosovën, thotë se Vuçiq e Putin koordinohen për çdo hap

0
Lavrov përmend Kosovën, thotë se Vuçiq e Putin koordinohen për çdo hap. Gjatë takimit me ministrin e punëve të brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin në...
escobar-fton-edhe-haradinajne-darken-me-opoziten

Escobar fton edhe Haradinajnë darkën me opozitën

0
Gabrierl Escobar do ta vizitojë Kosovën nesër. I dërguari i SHBA-së për Ballkanin, Gabriel Escobar, do të jetë nesër në Kosovë së bashku me Emisarin...
kurti-te-merkuren-do-te-flase-per-takimin-ne-bruksel

Kurti të mërkurën do të flasë për takimin në Bruksel

0
Kryeministri Kurti të mërkurën do të flasë për takimin në Bruksel. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti këtë të mërkurë do të flasë për takimin e...
kreu-i-listes-serbe:-vuciq-e-ka-mbeshtetjen-e-plote-te-serbeve-nga-kosova-per-nje-zgjidhje-kompromisi

Kreu i Listës Serbe: Vuçiq e ka mbështetjen e plotë të serbëve nga Kosova...

0
Rakiq: Vuçiq e ka mbështetjen e plotë të serbëve nga Kosova për një zgjidhje kompromisi. Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka thënë se presidenti...
mbrojtja-e-thacit-kerkon-leje-te-apeloje-vendimin-e-gjyqtarit-paraprak-mbi-mocionin-ndaj-aktakuzes

Mbrojtja e Thaçit kërkon leje të apelojë vendimin e gjyqtarit paraprak mbi mocionin ndaj...

0
Mbrojtja e ish-Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar leje që të apelojë vendimin e gjyqtarit paraprak mbi mocionin e mbrojtjes ndaj...
babai-i-saj-eshte-‘truri-i-putinit’,-si-iu-be-atentati-vajzes-se-aleatit-te-ngushte-te-presidentit-rus

Babai i saj është ‘truri i Putinit’, si iu bë atentati vajzës së aleatit...

0
Vajza e një aleati të ngushtë të presidentit rus Vladimir Putin është vrarë në një shpërthim të dyshuar me makinë bombë ditën e sotme. Darya...
vulin-shkon-te-lavrovi-ne-moske,-ceshtja-e-kosoves-pritet-ta-dominoje-takimin

Vulin shkon te Lavrovi në Moskë, çështja e Kosovës pritet ta dominojë takimin

0
Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin, pritet të takohet sot me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov gjatë një vizite pune në Moskë. Sipas...
audi-publikon-videon-e-shkurt-te-konceptit-activesphere

Audi publikon videon e shkurt të konceptit Activesphere

0
Audi mendon se ka një top kristali dhe mund ta tregojnë të ardhmen dhe sinqerisht – ne do kishim pasur dëshirë që ata ta...