Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 21, 2022

reagon-presidenca:-vuciq-duhet-ta-dije-se-frikesimi-i-kosovareve-me-‘stilin-milosheviq’-do-te-deshtoje

Reagon Presidenca: Vuçiq duhet ta dijë se frikësimi i kosovarëve me ‘stilin Milosheviq’ do...

0
Serbia vazhdon të mos e lë të qetë Kosovën. Blerim Vela, shef i stafit në kabinetin e presidentes së Kosovës, ka thënë se institucionet e...
termokos-vjen-me-lajme-te-mira,-pritet-zgjerimi-i-rrjetit-ne-shume-objekte

Termokos vjen me lajme të mira, pritet zgjerimi I rrjetit në shumë objekte

0
Termokos ka thënë një lajm të mirë. Ngrohtorja e kryeqytetit “Termokos” do të zgjerojë rrjetin edhe në më shumë se 120 objekte banesore, ku do...
abdixhiku-kritikon-veliun:-me-autogola-nuk-vihet-ne-pushtet

Abdixhiku kritikon Veliun: Me autogola nuk vihet në pushtet

0
Lumir Abdixhiku ka pasur Kritika ndaj Agim Veliut. Prej kohësh është e ditur se raportet mes kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe deputetit të kësaj...
presidenti-serb-thote-se-shpreson-qe-brenda-10-ditesh-te-arrihet-nje-marreveshje-per-targat

Presidenti serb thotë se shpreson që brenda 10 ditësh të arrihet një marrëveshje për...

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se shpreson që brenda 10 ditëve të ardhshme do të arrihet një marrëveshje e pranueshme me Kosovën...
kryeministri-kurti-denon-sulmin-e-ruseve-ndaj-ushtareve-shqiptare-ne-gramsh

Kryeministri Kurti dënon sulmin e rusëve ndaj ushtarëve shqiptarë në Gramsh

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në emër të Qeverisë, e dënon incidentin në uzinën ushtarake në Gramsh, ku dy shtetas me pasaporta ruse dhe...
ministri-peci-i-pranishem-ne-panairin-nderkombetar-te-bujqesise-dhe-ushqimit-–-agra-2022

Ministri Peci i pranishëm në Panairin Ndërkombëtar të Bujqësisë dhe Ushqimit – AGRA 2022

0
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka marrë pjesë sot në ceremoninë e hapjes së Panairit të 60-të Ndërkombëtar të Bujqësisë...
gjashte-persona-te-lenduar-nga-nje-aksident-ne-kamenice

Gjashtë persona të lënduar nga një aksident në Kamenicë

0
Aksident në Kamenicë, lëndohen gjashtë persona. Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mes dy veturave në fshatin Hodonc të...
gjendet-nje-43-vjecar-pa-shenja-jete-ne-ferizaj

Gjendet një 43-vjeçar pa shenja jete në Ferizaj

0
Në Ferizaj është gjetur pa shenja jete. Një person i moshës 43-vjeçare (B.S) është gjetur pa shenja jete sot në rrugën “Zenel Hajdini”, rrugica “Drenica”,...
arrestohen-tre-sulmuesit-ne-depon-e-armeve-ne-gramsh,-dy-ushtare-ne-spital

Arrestohen tre sulmuesit në depon e armëve në Gramsh, dy ushtarë në spital

0
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gramsh. Tre persona me pasaporta ruse dhe ukrainase janë kapur nga organet e rendit në Shqipëri pasi kanë sulmuar...
me-stil-flokesh-si-te-lules,-meda-na-prezanton-me-motren-e-tij-bukuroshe

Me stil flokësh si të Lules, Meda na prezanton me motrën e tij bukuroshe

0
Mbase nuk e keni parë më herët, është koha të njiheni me motrën e Medës. Meda është një nga këngëtarët që na ka prezantuar edhe...