Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 20, 2022

dalin-detaje-te-reja-nga-ngjarja-ne-gramsh:-prej-dy-ditesh-ruset-i-silleshin-verdalle-uzines,-nuk-dukeshin-si-turiste

Dalin detaje të reja nga ngjarja në Gramsh: Prej dy ditësh rusët i silleshin...

0
Gramshi është tronditur nga një ngjarje e rëndë. Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur ditën e sotme rreth orës...
zvicra-ne-kerkim-te-punetoreve,-vende-te-lira-ne-keto-profesione

Zvicra në kërkim të punëtorëve, vende të lira në këto profesione

0
Shteti zviceran është në kërkim të punëtorëve të rinj. Zvicra është në kërkim të punëtorëve, mungesa e fuqisë punëtore ka filluar të vërehet në shumë...
flasin-analistet:-deri-me-1-shtator-kosova-e-serbia-mund-te-arrijne-marreveshje

Flasin analistët: Deri më 1 shtator Kosova e Serbia mund të arrijnë marrëveshje

0
Kosova dhe Serbia para disa ditëve u takuan në Bruksel. Ndonëse nuk u arrit ndonjë rezultat konkret nga takimi i 18 gushtit ndërmjet Kosovës dhe...
jasharaj-i-kunderpergjigjet-nagavcit:-nese-te-duken-pak-100-euro,-na-i-rrit-pagat-me-200-apo-300

Jasharaj i kundërpërgjigjet Nagavcit: Nëse të duken pak 100 euro, na i rrit pagat...

0
Arsimi ka paralajmëruar se do të ketë grevë. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, i ka reaguar deklaratës së ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, se përse...
rrahen-mes-vete-tri-vajza-ne-nje-klub-nate-ne-prishtine

Rrahën mes vete tri vajza në një klub nate në Prishtinë

0
Tri vajza janë rrahur mes vete në një klub të natës në Prishtinë. Siç mëson Sinjali, ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit, ku...
nis-pagesa-e-subvencioneve-per-cdo-kulture-bujqesore

Nis pagesa e subvencioneve për çdo kulturë bujqësore

0
Ka njoftuar se ka nisur procedimin e pagesave për përfituesit e subvencioneve në kuadër të Programit për Pagesa Direkte 2022 për çdo kulturë bujqësore. Sipas...
nitaj-e-quan-“budalla”-abazoviqin:-gjukanoviqi-e-shfrytezoi-per-te-nenshkruar-me-kishen-serbe

Nitaj e quan “budalla” Abazoviqin: Gjukanoviqi e shfrytëzoi për të nënshkruar me Kishën Serbe

0
Nitaj i AAK’së e quan “budalla” Abazoviqin, thotë se Gjukanoviqi e shfrytëzoi për të nënshkruar me Kishën Serbe. Zyrtari i AAK-Së, Muharrem Nitaj, ka ofenduar...
si-u-mashtrua-serbi-nga-elona-prej-dobraci:-1-mije-euro-per-martese-me-nje-vajze-nga-shkodra

Si u mashtrua serbi nga Elona prej Dobraçi: 1 mijë euro për martesë me...

0
Martesat mes shqiptareve dhe sërbve që jetojnë kryesisht në zona rurale dhe të pabanuara janë një trend i viteve të fundit, ku tashmë janë...
loredana-i-ve-nje-“kusht”-vetes-por-nuk-e-realizon-dot

Loredana i vë një “kusht” vetes por nuk e realizon dot

0
Artistja Loredana Zefi së fundmi ka vënë re një veprim tek vetja që si duket nuk po i pëlqen. Përmes një InstaStory ajo ka postuar...
mos-i-harroni-cadrat-sot,-do-te-kete-shi-e-rrufe

Mos i harroni çadrat sot, do të ketë shi e rrufe

0
Instituti Hidrometerologjik bën të ditur se gjatë vikendit parashihen kushte meteorologjike ndryshe nga ditët e kaluara, kjo si pasojë e rënies së presionit atmosferik...