Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 18, 2022

takimi-pa-rezultate,-shba-u-bene-thirrje-kosoves-dhe-serbise-qe-te-vazhdojne-dialogun

Takimi pa rezultate, SHBA u bënë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të vazhdojnë dialogun

0
Sot nuk është arritur asnjë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë. Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të vazhdojnë dialogun, pasi takimi...
escobar-takoi-kurtin-e-vuciqin,-burimet-e-be-se:-ka-pasur-progres,-por-jo-rezultat-konkret

Escobar takoi Kurtin e Vuçiqin, burimet e BE-së: Ka pasur progres, por jo rezultat...

0
As sot ende nuk është arritur një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë. Ndonëse Kosova dhe Serbia nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian nuk arritën marrëveshje...
inflacioni-goditi-tregun-boteror-te-smartfoneve

Inflacioni goditi tregun botëror të smartfonëve

0
Shitjet globale të smartfonëve vazhdojnë të bien. Sipas raportit të fundit të organizatës së kërkimit të tregut Counterpoint Research, shitjet globale të smartfonëve u...
kostt-thote-se-reduktimet-e-energjise-elektrike-do-te-vazhdojne

KOSTT thotë se reduktimet e energjisë elektrike do të vazhdojnë

0
Situata problematike me energjinë elektrike në vend duket se do të vazhdojë edhe për një kohë. Përmes një komunikate nga KOSTT është bërë e ditur...
reagon-grenell:-nese-thaci-e-trump-do-te-ishin-ende-ne-krye,-kosovaret-do-te-udhetonin-pa-viza

Reagon Grenell: Nëse Thaçi e Trump do të ishin ende në krye, kosovarët do...

0
Sot janë takuar në Bruksel Kurti dhe Vuçiq. Ish-emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi përgjatë Administratës Trump, Richard Grenell, ka thënë se po të ishte...
pse-e-mohoi-deri-tani-einxhel-shkira-shtatzenine?

Pse e mohoi deri tani Einxhel Shkira shtatzëninë?

0
Më shumë se një muaj më parë Kryefjala dha lajmin se moderatorja Einxhel Shkira dhe Dj Dagz ishin në një pritje të ëmbël, e...
beogradi-tenton-ta-le-fajtor-kurtin:-vuciq-do-te-rrije-edhe-sonte-ne-bruksel-per-kompromis

Beogradi tenton ta lë fajtor Kurtin: Vuçiq do të rrijë edhe sonte në Bruksel...

0
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviq, pas rundit të dytë të bisedimeve Kosovë-Serbi, deklaroi se presidenti serb Aleksandar...
zedhenesi-i-dash:-suksesi-i-bisedimeve-ne-bruksel-eshte-prioritet-i-shba

Zëdhënësi i DASH: Suksesi i bisedimeve në Bruksel është prioritet i SHBA

0
Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Ned Price, dje ka folur në një konferencë për media ku është pyetur edhe për qëndrimin e Shteteve...
vuciq-hyn-si-nervoz-ne-takim,-nuk-ja-zgjate-doren-as-borellit

Vuçiq hyn si nervoz në takim, nuk ja zgjatë dorën as Borellit

0
Takimi mes Kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksander Vuciq, ka nisur pa përshëndetje mes tyre. Vuciq, madje, nuk përshëndeti as Përfaqësuesin e Lartë...
pa-shtrengim-duarsh-dhe-pa-shikim-sy-me-sy,-kurti-dhe-vuciq-nisen-takimin-ne-bruksel

Pa shtrëngim duarsh dhe pa shikim sy më sy, Kurti dhe Vuçiq nisën takimin...

0
Ka nisur takimi i nivelit të lartë dialogues në mes të Kosovës dhe Serbisë ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. Në nisje të takimit nuk ka pasur...