Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 17, 2022

donika-kadaj-bujupit-i-humb-qeni,-shprehet-e-merzitur:-nese-dikush-e-ka-pare,-me-lajmeroni

Donika Kadaj-Bujupit i humb qeni, shprehet e mërzitur: Nëse dikush e ka parë, më...

0
Ish-deputetja, tani komentatorja politike, Donika Kadaj-Bujupi ka njoftuar se i ka humbur qeni që e mbanin bashkë me familjen. Ajo ka thënë se humbja e...
lendohet-kallashi

Lëndohet Kallashi

0
Donjeta Konsumi e njohur si Kallashi ështe një prej ftyrave publike e cila gjithmonë di si të rrëmebej vëmendjen e mediave rozë. Së fundmi, në...
procedohet-projektligji-per-pagat-dhe-projektligji-per-zyrtaret-publik

Procedohet Projektligji për pagat dhe Projektligji për zyrtarët publik

0
Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka njoftuar se kanë proceduar në konsultime paraprake projektligjin për Pagat në Sektorin Publik dhe Projektligjin për Zyrtarët Publik. Sipas...
ky-eshte-i-dyshuari-per-vjedhjen-e-vetures-se-ministrit-ali

Ky është i dyshuari për vjedhjen e veturës së ministrit Ali

0
Ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliut, mbrëmë i është vjedhur vetura zyrtare, Audi A3. Aliu sot është intervistuar në mëngjes nga Policia e Kosovës, pas insistimeve...
ministri-mehaj:-beogradi-eshte-i-gatshem-edhe-t’i-vrase-qytetaret-e-vet-per-t’i-fajesuar-shqiptaret

Ministri Mehaj: Beogradi është i gatshëm edhe t’i vrasë qytetarët e vet për t’i...

0
Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka thënë se Serbia është duke prodhuar lajme të rreme, sipas tij, me qëllim që të krijojë ndjenjën e...
i-vidhet-vetura-zyrtare-ministrit-liburn-aliu,-hajni-kapet-ne-kufirin-me-shqiperine

I vidhet vetura zyrtare ministrit Liburn Aliu, hajni kapet në kufirin me Shqipërinë

0
Ministrit Liburn Aliu i vidhet vetura zyrtare, hajni kapet në kufirin me Shqipërinë. Ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliut, mbrëmë i është vjedhur vetura zyrtare, Audi...
keds-tregon-orarin-e-reduktimeve

KEDS tregon orarin e reduktimeve

0
KOSTT thotë se reduktimet e rrymës vazhdojnë: KEDS ua tregon orarin. KOSTT ka thënë se deri në stabilizimin e situatës energjetike do të vazhdojnë reduktimet...
reagon-kmdlnj:-po-shpeshtohet-marrja-ne-pyetje-e-shtetasve-te-kosoves-nga-autoritetet-serbe,-ne-mesin-e-tyre-edhe-qendron-kastrati

Reagon KMDLNj: Po shpeshtohet marrja në pyetje e shtetasve të Kosovës nga autoritetet serbe,...

0
KMDLNj: Po shpeshtohet marrja në pyetje e shtetasve të Kosovës nga autoritetet serbe, në mesin e tyre edhe Qëndron Kastrati. Këshilli për Mbrojtjen e të...
gjenerata-e-ardhshme-audi-rs6-do-te-fuqizohet-nga-nje-motor-hibrid

Gjenerata e ardhshme Audi RS6 do të fuqizohet nga një motor hibrid

0
Gjenerata e fundit e “vagonit të të gjitha stacionit të vagonëve”, i cili do të fuqizohet nga (i) një motor me djegie të brendshme...
daciqi-i-ashper:-keto-dite-po-merren-vendime-per-lufte-apo-paqe-ne-kosove

Daçiqi i ashpër: Këto ditë po merren vendime për luftë apo paqe në Kosovë

0
Daçiqi: Këto ditë po merren vendime për luftë apo paqe në Kosovë. Kryetari i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq, është bashkuar në histerinë e...