Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 15, 2022

42-shtete-kerkese-rusise:-terhiq-forcat-ushtarake-nga-termocentrali-berthamor-ne-zaporizhja

42 shtete kërkesë Rusisë: Tërhiq forcat ushtarake nga termocentrali bërthamor në Zaporizhja

0
42 vende nga e mbarë bota kanë nënshkruar një deklaratë përmes së cilës i bëjnë thirrje Rusisë që të tërheqë trupat e saj nga...
citaku-vlereson-larte-ndihmen-e-shqiperise-ndaj-kosoves-per-energjine

Çitaku vlerëson lartë ndihmën e Shqipërisë ndaj Kosovës për energjinë

0
Shqipëria i ka dalë në ndihmë Kosovës në fushën e energjisë elektrike. Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku përmes një postimi në Facebook ka falënderuar...
rizvanolli:-ne-i-dhame-shqiperise-127-mije-mwh,-po-ia-marrim-vetem-1-mije-per-t’i-evituar-reduktimet

Rizvanolli: Ne i dhamë Shqipërisë 127 mijë MWh, po ia marrim vetëm 1 mijë...

0
Vendi ynë po vazhdon të përballet me mungesë të energjisë elektrike. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka treguar bilancin e shkëmbimit energjetik mes Kosovës dhe...
evropa-ne-krize-me-cmimin-e-energjise-eklektike

Evropa në krizë me çmimin e energjisë eklektike

0
Evropa është duke u përballur me krizë energjetike. Çmimi i energjisë elektrike në bursë ka kapur majat, duke u shitur për herë të parë mbi...
krasniqi-perkujton-arben-xhaferin:-do-te-kujtohet-perhere-per-angazhimin-ne-ceshtjen-kombetare

Krasniqi përkujton Arbën Xhaferin: Do të kujtohet përherë për angazhimin në çështjen kombëtare

0
Sot është kujtuar Arben Xhaferi. Memli Krasniqi, kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka kujtuar Arbën Xhaferin, duke thënë se ai do të kujtohet përherë...
takimi-konjufca-begaj,-keto-tema-u-diskutuan

Takimi Konjufca-Begaj, këto tema u diskutuan

0
Këto janë temat që u diskutuan në takimin Konjufca-Begaj. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga nënkryetarja Saranda Bogujevci, si...
ministria-reagon-per-reduktimet,-akuzojne-keds-in-se-po-toleron-vjedhje-te-rrymes

Ministria reagon për reduktimet, akuzojnë KEDS-in se po toleron vjedhje të rrymës

0
Reduktimet 6 me 2, reagon Ministria, akuzojnë KEDS’in se po toleron vjedhje të rrymës. Ministria e Ekonomisë, përmes një komunikate për media, është deklaruar për...
presidenti-begaj-pritet-nga-vjosa-osmani-me-nderime-te-larta-shteterore

Presidenti Begaj pritet nga Vjosa Osmani me nderime të larta shtetërore

0
Presidenti i Shqipërisë pritet nga Vjosa Osmani me nderime të larta shtetërore. Me nderime të larta shtetërore, presidentja Vjosa Osmani e ka pritur sot presidentin...
tayna-nderpret-koncertin-dhe-arsyeja-eshte-butrint-imeri

Tayna ndërpret koncertin dhe arsyeja është Butrint Imeri

0
Tayna ka surprizuar Butrint Imerin gjatë një koncerti që kanë mbajtur së fundmi. Dyshja e famshme, të cilat sollën një këngë bashkë me Mozzik-un këtë...
latifi-ka-udhetuar-per-ne-austri-per-te-marre-pjese-ne-konferencen-nderkombetare-per-kirurgji

Latifi ka udhëtuar për në Austri për të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare për...

0
Ministri Latifi udhëton për në Austri për të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare për Kirurgji. Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, dr. Rifat Latifi...