Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 12, 2022

ja-cka-dihet-deri-tani-per-tragjedine-ne-mal-te-zi

Ja çka dihet deri tani për tragjedinë në Mal të Zi

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Mal të Zi. 34-vjeçari Vuk Boriloviq ka vrarë sot dhjetë persona në Cetinje, më pas ai vetë...
era-istrefi-sjell-te-tjera-poza-terheqese-nga-prapaskenat-e-koncerteve-te-saj

Era Istrefi sjell të tjera poza tërheqese nga prapaskenat e koncerteve të saj

0
Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi, ka qenë tejet aktive këtë verë, ajo ka publikuar dy projekte muzikore shumë të suksesshme, “Bebe” dhe “TKRKT”,...
clewlow:-pajtohem-me-osmanin-e-kurtin-rreth-paralajmerimeve-per-lufte

Clewlow: Pajtohem me Osmanin e Kurtin rreth paralajmërimeve për luftë

0
Deklaratat e Kurit mbi luftën kanë ngjallë reagime të ndryshme. Ish-oficeri britanik në Kosovë Ade Clewlow, ka thënë se pajtohet me presidenten Vjosa Osmani si...
horror-ne-mal-te-zi,-raportohet-per-10-te-vrare-dhe-4-te-plagosur

Horror në Mal të Zi, raportohet për 10 të vrarë dhe 4 të plagosur

0
Një ngjarje tragjike ka ndodhur n Mal të Zi. Një tridhjetë e katër vjeçar ka vrarë disa persona në Cetinë të Malit të Zi dhe...
kriza-me-energjine,-gjermania-merr-keto-masa

Kriza me energjinë, Gjermania merr këto masa

0
Evropa pritet të përballet me krizë energjetike. Gjermania ka ndërmarrë një sërë masash të reja për kursimin e energjisë elektrike në kushtet kur vendi mund...
audi-eshte-duke-pergatitur-disa-modele-te-reja,-mes-tyre-edhe-q9

Audi është duke përgatitur disa modele të reja, mes tyre edhe Q9

0
Muajin e kaluar Audi prezantoi SUV-in e ri Q6, i cili u bë modeli më i madh i markës gjermane, por një tjetër SUV...
​kurti:-dogana-me-14-%-me-shume-te-hyra,-jane-rritur-edhe-konfiskimet

​Kurti: Dogana me 14 % më shumë të hyra, janë rritur edhe konfiskimet

0
Kryeministri i vendit, Albin Kurti pas takimit që zhvilloi në Doganë të Kosovës, u shpreh i kënaqur me të arriturat e Doganës brenda këtij...
“e-plagosi-ne-dhomen-e-ndejes”,-nje-muaj-paraburgim-per-22-vjecaren-qe-shtiu-mbi-vali-corleonen

“E plagosi në dhomën e ndejës”, një muaj paraburgim për 22-vjeçaren që shtiu mbi...

0
Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditë të pandehurës A....
nje-i-vdekur-dhe-860-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-kosove

Një i vdekur dhe 860 raste të reja me koronavirus në Kosovë

0
Një i vdekur e 860 raste të reja me COVID-19 për 24 orë në Kosovë. Një person ka vdekur dhe janë regjistruar 860 raste të...
deklaratat-e-kurtit-per-lufte,-hoxhaj:-nese-eshte-kaq-serioze-situata,-te-mos-shkoje-ne-bruksel

Deklaratat e Kurtit për luftë, Hoxhaj: Nëse është kaq serioze situata, të mos shkojë...

0
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Enver Hoxhaj i ka reaguar kryeministrit Kurti për deklaratat e tij për luftë që i tha në disa mediume...