Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 11, 2022

ish-eurodeputeti-britanik-shprehet-i-shqetesuar-me-numrin-e-madh-te-lindjeve-te-shqiptareve-ne-britani

Ish-eurodeputeti britanik shprehet i shqetësuar me numrin e madh të lindjeve të shqiptarëve në...

0
Anglia është duke u pushtuar nga emigrantët shqiptarë. Ish-eurodeputeti britanik, Nigel Farage, i cili ishte ndër më të zëshmit në shtyrjen përpara të çështjes së...
presidentja-osmani-takohet-me-hovenier,-ne-anen-tjeter-vuciq-flet-per-vrasje-ne-veri

Presidentja Osmani takohet me Hovenier, në anën tjetër Vuçiq flet për vrasje në Veri

0
Sot Vjosa Osmani është takuar me Jeffrey Hovenier. Në ditën kur presidenti serb Aleksandër Vuçiq foli për vrasje në Veri, presidentja e Republikës së Kosovës,...
fillon-mbeshtetja-e-punesimit-te-personave-me-aftesi-te-kufizuara

Fillon mbështetja e punësimit të personave me aftësi të kufizuara

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati mbajtën sot takim me përfaqësues të organizatave jo qeveritare, ku...
abazoviq-mohon-te-kete-lidhje-me-grupe-kriminale

Abazoviq mohon të ketë lidhje me grupe kriminale

0
Dritan Abazoviq, ka reaguar për shkrimet e fundit. Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka mohuar çdo lidhje të tij me organizatat kriminale, teksa...
cfare-po-paralajmerojne-berlini-e-uashingtoni?

Çfarë po paralajmërojnë Berlini e Uashingtoni?

0
Takimi i emisarëve, çfarë po paralajmërojnë Berlini e Uashingtoni? Emisari gjerman për Ballkanin Manuel Sarazin ka publkikuar një fotografi me kolegun e tij amerikan Gabriel...
mpb-merr-nje-vendim-per-konkursin-per-pranimin-e-50-punetoreve

MPB merr një vendim për konkursin për pranimin e 50 punëtorëve

0
Konkursi për pranimin e 50 punëtorëve, MPB merr një vendim. Ministria e Punëve të Brendshme vazhdon afatin e konkursit për pozitën Zyrtar Administrativ deri me...
shoferit-ne-mitrovice-i-merret-leja-per-1-vit,-voziti-106-km/h-ne-zonen-40-km/h

Shoferit në Mitrovicë i merret leja për 1 vit, voziti 106 km/h në zonën...

0
Në zonën e 40 km/h voziti 106 km/h, shoferit në Mitrovicë i merret leja për 1 vit. Policia në Mitrovicë të Jugut e ka gjobitur...
aeroplani-bene-ulje-emergjente-ne-nje-autostrade-ne-slloveni

Aeroplani bënë ulje emergjente në një autostradë në Slloveni

0
Një aeroplan i vogël me dy pasagjerë ka bërë ulje emergjente sot në autostradën afër qytetit të Brezjes në Slloveni dhe sipas informacioneve fillestare...
vazhdon-aksioni-ne-brezovice-nga-prokuroria-e-ferizajt

Vazhdon aksioni në Brezovicë nga Prokuroria e Ferizajt

0
Prokuroria e Ferizajt vazhdon aksionin në Brezovicë. Prokuroria Themelore në Ferizaj, njofton se në koordinim dhe bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve të Rënda (DKR) në...
me-kthimin-e-talibaneve,-jeta-e-vajzave-afgane-eshte-“shkaterruar”

Me kthimin e talibanëve, jeta e vajzave afgane është “shkatërruar”

0
Një vajzë ulet para një furre buke mes turmës me gra afgane që presin të marrin bukë në Kabul, Afganistan. 31 janar 2022. Një grup...