Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 10, 2022

kosova-fiton-dy-medalje-te-arta-ne-olimpiaden-matematike-nderkombetare-per-studente-universitare

Kosova fiton dy medalje të arta në Olimpiadën Matematike Ndërkombëtare për Studentë Universitarë

0
Kosova ka fituar dy medalje të arta dhe një medalje të argjendtë në Olimpiadën Matematike për Studentë Ndërkombëtarë për Studentë Universitarë – IMC 2022. Kështu...
edhe-nje-shtrenjtimi-i-rrymes?!

Edhe një shtrenjtimi i rrymës?!

0
Cfare mendojne qytetarët dhe ekonomistët? Qytetarët shprehen të indinjuar nëse do të ketë një shtrenjtim të ri të rrymës Në anën tjetër KEDS-i i ka bërë...
kryeministri-kurti-e-permend-rrezikun-per-lufte-me-serbine-edhe-per-reuters

Kryeministri Kurti e përmend rrezikun për luftë me Serbinë edhe për Reuters

0
“Kosova është e përgatitur të qëndrojë kundër një sulmi të mundshëm nga Serbia pasi përkeqësimi i grindjeve me minoritetin serb mund të rezultojë në...
gervalla-dhe-rohde-nenshkruajne-marreveshje-per-varret-gjermane-te-luftes-te-cilat-ndodhen-ne-kosove

Gërvalla dhe Rohde nënshkruajnë marrëveshje për varret gjermane të luftës të cilat ndodhen në...

0
Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla dhe ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde kanë nënshkruar marrëveshje lidhur me varret e gjermanëve të vrarë ndër luftëra të...
tre-skenarer-qe-sipas-haradinajt,-mund-te-ndihmojne-arritjen-e-marreveshjes-kosove-serbi.

Tre skenarër që sipas Haradinajt, mund të ndihmojnë arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi.

0
Haradinaj prezanton tre skenarë që mund të ndihmojnë arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka shpalosur tre skenarë që sipas tij mund...
reagon-ish-kryeministri-hoti,-pyet-per-40-milione-eurot-qe-kurti-ia-ndau-kostt-it

Reagon ish kryeministri Hoti, pyet për 40 milionë eurot që Kurti ia ndau KOSTT-it

0
Hoti pyet për 40 milionë eurot që Kurti ia ndau KOSTT-it, thotë se furnizimi me energji nuk zgjidhet me bateria. Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti,...
mbi-25-perqind-me-shume-turiste-kosova-me-shume-sesa-vitin-e-kaluar

Mbi 25 përqind më shumë turistë Kosova më shumë sesa vitin e kaluar

0
Kosova me mbi 25 përqind më shumë turistë sesa vitin e kaluar. Këtë vit Kosova ka shënuar rritje të numrit të vizitorëve nga e gjithë...
kryeministri-kurti:-reciprocitetit-ndaj-serbise-vendoset-me-1-shtator

Kryeministri Kurti: Reciprocitetit ndaj Serbisë vendoset më 1 shtator

0
Kurti nuk tërhiqet: Reciprocitetit ndaj Serbisë vendoset më 1 shtator. Në fillim të kësaj mbledhje, kryeministri Albin Kurti, është deklaruar i bindur se nuk do...
antoneta-‘djeg’-rrjetin-me-foton-e-fundit

Antoneta ‘djeg’ rrjetin me foton e fundit

0
Antoneta Koci publikoi një foto të bukur. E veshur me rroba verore ajo në në pah asetet e bujshme trupore. E buzëqeshur e me flokët e...
7-mije-e-837-raste-aktive-me-koronavirus-ne-kosove

7 mijë e 837 raste aktive me koronavirus në Kosovë

0
Në Kosovë 7 mijë e 837 raste aktive me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në vend vazhdojnë të mbesin edhe 7...