Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 9, 2022

eduard-joseph:-te-vetepermbahen-nga-retorika-tensionuese-lideret-ne-kosove-dhe-serbi

Eduard Joseph: Të vetëpërmbahen nga retorika tensionuese liderët në Kosovë dhe Serbi

0
Joseph: Liderët në Kosovë dhe Serbi të vetëpërmbahen nga retorika tensionuese. Përmes të përditshmes italiane La Repubblica, u mësua se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,...
koraq:-vuciq-e-ka-ne-mendje-ndarjen-e-kosoves

Koraq: Vuçiq e ka në mendje ndarjen e Kosovës

0
Ish-zëvendëskryeministri në Serbi: Vuçiq e ka në mendje ndarjen e Kosovës. Ish-zëvendëskryeministri i Serbisë, Zharko Koraq, ka folur për qasjen që e ka Beogradi zyrtar...
te-enjten-do-te-mbesin-pa-uje-banoret-e-lipjanit

Të enjten do të mbesin pa ujë banorët e Lipjanit

0
38 mijë banorë të Lipjanit do të mbesin pa ujë të enjten. Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se të enjten 38 mijë banorë...
mustafa-per-qeverine-kurti:-s’dallon-shume-prej-ruseve-sa-i-perket-dhunes,-duan-te-themelojne-ushtri-paralele

Mustafa për Qeverinë Kurti: S’dallon shumë prej rusëve sa i përket dhunës, duan të...

0
Gjatë ditës së djeshme kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është deklaruar se situata mes Kosovës dhe Serbisë mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur. Kjo...
krasniqi-per-kurtin:-kryeminister-paranojak-e-intacor-–-i-ka-bllokuar-gjitha-projektet-per-qytetaret-e-flet-per-lufte

Krasniqi për Kurtin: Kryeministër paranojak e intaçor – i ka bllokuar gjitha projektet për...

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Menli Krasniqi ka thënë se kryeministri Albin Kurti po funksionon mbi imagjinata paranoike e me inate politike, duke...
hana-merre-pozen-e-njejte-si-te-loredanes,-kaq-bukur-duken-nene-e-bije

Hana merrë pozën e njejtë si të Loredanes, kaq bukur duken nënë e bijë

0
Hana është vajza e Mozik dhe Loredanës. Ajo edhe pse e vogël është e njohur nga të gjithë pasi shpesh prindërit sjellin foto të saj. Së...
“qeveria-e-abazoviqit-rrezohet-me-19-gusht”

“Qeveria e Abazoviqit rrëzohet më 19 gusht”

0
Ministri i Bujqësisë dhe Administrimit të Ujërave të Malit të Zi, njëkohësisht kryetari i Partisë Popullore Socialiste, Vladimir Jokoviq deklaroi se ka informacione të...
punetori-i-postes-se-shpejt-ne-obiliq-inskenon-grabitjen-e-mbi-900-eurove,-arrestohet

Punëtori i postës së shpejt në Obiliq inskenon grabitjen e mbi 900 eurove, arrestohet

0
Është arrestuar punëtori i një poste të shpejtë në fshatin Mazgit të Obiliqit, nën dyshimin se ka inskenuar një grabitje parash. Sipas njoftimit të policisë...
cka-do-te-ndodhe-sot-ne-kosove?

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

0
Ngjarjet kryesore të ditës së sotme. Lëvizja FOL organizon konferencë për media me ç’ rast do të publikoj gjetjet nga monitorimi i realizimit të Planit...
fbi-arrin-ne-tirane,-zbulohet-arsyeja

FBI arrin në Tiranë, zbulohet arsyeja

0
Në Tiranë kanë arritur një grup i FBI. Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimet për zbulimin e autorësisë së...