Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 8, 2022

abdixhiku:-paniku-ne-kosove-eshte-interes-i-vuciqit

Abdixhiku: Paniku në Kosovë është interes i Vuçiqit

0
Intervista që ka dhënë Kurti për një gazetë italiane ka bërë bujë të madhe. Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas intervistës së Kryeministrit...
komunat-me-kerkese-per-muratin,-rrezikojne-te-mbesin-pa-buxhet

Komunat me kërkesë për Muratin, rrezikojnë të mbesin pa buxhet

0
Komunat e Kosovës rrezikojnë të mbeten pa buxhet. Bordi i Asociacionit të Komunave të Kosovës ka kërkuar urgjentisht nga Ministri i Ministrisë së Financave dhe...
ronela-ka-nje-thumb-per-festivalin-e-dua-lipes

Ronela ka një thumb për festivalin e Dua Lipës

0
Ronela Hajati duket se ka një hatërmbetje me organizatorët e festivalit “SunnyHill”, që organizohet nga babai Dua Lipës. Në një bisede virtuale me ndjekësit e...
kurti-takohet-me-komandantin-e-kfor-it,-ja-per-cfare-bisedojne

Kurti takohet me komandantin e KFOR-it, ja për çfarë bisedojnë

0
Sot Albin Kurti është takuar me shefin e KFOR-it. Kryeministri Albin Kurti e ka pritur në zyrë komandantin e KFROR-it, gjeneral Major Ferenc Kajári. Në...
zyrtaret-e-pdk-se-takojne-ambasadoren-e-izraelit,-flasin-per-mundesite-e-bashkepunimit-mes-dy-vendeve

Zyrtarët e PDK-së takojnë ambasadoren e Izraelit, flasin për mundësitë e bashkëpunimit mes dy...

0
Nënkryetarët e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku e Uran Ismaili dhe sekretari për Marrëdhënie Ndërkombëtare, Bernard Nikaj kanë pritur sot në takim ambasadoren...
gjyshet-e-kosoves-dhe-shqiperise-argetohen-ne-maksimum-ne-festivalin-“nona”

Gjyshet e Kosovës dhe Shqipërisë argëtohen në maksimum në festivalin “Nona”

0
Edicioni i tretë i Festivalit “Nona”, festa e gjysheve shqiptare u mbajt ne Përmet. Qindra e mijëra vizitorë vendas e të huaj kaluan tre...
sulmoi-kater-police,-arrestohet-nje-person-ne-prishtine

Sulmoi katër policë, arrestohet një person në Prishtinë

0
Një person është arrestuar pasi nuk ka respektuar urdhrin dhe më pas ka sulmuar fizikisht katër zyrtarë policorë. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së...
ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-diten-e-hene

Ky është parashikimi i motit për ditën e hënë

0
Parashikimi i motit për sot në Kosovë Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Sipas Institutit Hidrometeorologji, të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin...
kosova-ne-telashe-per-punetore-te-kualifikuar

Kosova në telashe për punëtorë të kualifikuar

0
Kosova po del të ketë probleme me gjetjen e punëtorëve të kualifikuar. Jusuf Azemi, kryetar i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, ka thënë se...
rrahje-ne-prishtine

Rrahje në Prishtinë

0
Dhuna vazhdon të jetë e pranishme në vendin tone. Një rrahje ka ndodhur afër Postës kryesore në Prishtinë. Siç shihet në video në incident janë...