Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 7, 2022

sa-zonje-dhe-e-re-duket-nena-e-genta-ismajlit

Sa zonjë dhe e re duket nëna e Genta Ismajlit

0
Genta Ismajli mbetët një emër i njohur në mediet rozë. Pasi që ka një përkushtim të madh tek vetja, ajo gjithmonë duket perfekte me stilin...
kurti-thote-se-brenda-vitit-pritet-finalizimi-i-ligjit-te-ri-per-diasporen

Kurti thotë se brenda vitit pritet finalizimi i ligjit të ri për diasporën

0
Mërgimtarët vazhdojnë të jenë infuzion për Kosovën. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendësministren e Punëve të...
shihen-duke-u-testuar-audi-q6-e-tron-dhe-e-tron-sportback-2024

Shihen duke u testuar Audi Q6 E-Tron dhe E-Tron Sportback 2024

0
Prodhimi i Audi Q6 E-Tron ka filluar dhe dy vetura testuese janë parë së fundmi në rrugët e Gjermanisë. Q6 E-Tron është vetura e...
tre-te-lenduar-ne-nje-aksident-ne-gjakove

Tre të lënduar në një aksident në Gjakovë

0
Shumë aksidente ka ndodhur në Kosovë në ditëve të fundit. Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në rajonin e Gjakovës. Si pasojë e këtij aksidenti...
grenell-i-reagon-svecles-per-arrestimin-e-spiunes-ruse,-paralajmeron-ndalimin-e-zyrtareve-te-kosoves-ne-te-ardhmen

Grenell i reagon Sveçlës për arrestimin e spiunes ruse, paralajmëron ndalimin e zyrtarëve të...

0
Pas arrestimit të spiunes ruse, ka pasur shumë reagime. Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë – Serbi, ka reaguar për arrestimin...
tajvani-vendos-sisteme-raketore,-kina-fton-diplomatet

Tajvani vendos sisteme raketore, Kina fton diplomatët

0
Ushtria e Tajvanit ka vendosur sisteme raketore me bazë tokësore dhe ka dërguar avionë dhe anije për të monitoruar situatën, tha ministria e saj...
ministri-svecla-ne-veri-viziton-policine:-perkunder-sfidave-pashe-vendosmeri-dhe-entuziazem-per-pune

Ministri Sveçla në veri viziton policinë: Përkundër sfidave pashë vendosmëri dhe entuziazëm për punë

0
Sveçla viziton policinë në veri: Përkundër sfidave pashë vendosmëri dhe entuziazëm për punë. Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka vizutuar të...
svecla:-deshmi-e-pakundershtueshme-e-nderhyrjes-ruse-ne-veri-te-kosoves

Sveçla: Dëshmi e pakundërshtueshme e ndërhyrjes ruse në veri të Kosovës

0
Shpallja non-grata e spiunes ruse, Sveçla: Dëshmi e pakundërshtueshme e ndërhyrjes ruse në veri të Kosovës. Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla...
nje-i-vdekur-dhe-618-raste-te-reja-me-koronavirus

Një i vdekur dhe 618 raste të reja me koronavirus

0
Ministria e Shëndetësisë publikon raportin e rasteve të reja me COVID-19, një i vdekur. Ministria e Shëndetësisë e ka publikuar raportin 24-orësh të situatës me...
nje-traktor-rrokulliset-ne-suhareke,-lendohet-rende-pasagjeri

Një traktor rrokulliset në Suharekë, lëndohet rëndë pasagjeri

0
Rrokulliset një traktor në Suharekë, lëndohet rëndë pasagjeri. Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore në fshatin Dollc të Suharekës, në një aksident trafiku...