Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 6, 2022

aksident-ne-prishtine

Aksident në Prishtinë

0
Aksidentet janë shtuar shumë ditëve të fundit. Një aksident trafiku vetëm me dëme materiale ka ndodhur sonte në Prishtinë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar...
biden-del-negativ-ne-testin-per-koronavirus

Biden del negativ në testin për koronavirus

0
Biden nuk është më i infektuar me COVID. Presidenti i SHBA-së Joseph Biden ka rezultuar negativ në testin për Covid-19, pas disa ditësh pozitiv, tha...
burri-vret-gruan,-tre-vajzat-e-tij-dhe-me-pas-veten

Burri vret gruan, tre vajzat e tij dhe më pas veten

0
Një burrë ka vrarë gruan dhe tre vajzat e tij në shtëpinë e tyre përpara se të vriste dhe veten në Orlando, Florida.Donovan Michael...
sulmet-ndaj-policise-ne-veri,-reagon-lista-serbe

Sulmet ndaj policisë në Veri, reagon Lista Serbe

0
Sot ka ndodhur një sul me armë zjarri në Ujman. Pas sulmeve ndaj Policisë së Kosovës me armë zjarri në liqenin e Ujmanit, Lista Serbe...
svecla-pas-sulmit-ne-ujman:-per-nje-jave-strukturat-kriminale-kane-tentuar-dy-here-t’i-vrasin-policet-e-kosoves

Sveçla pas sulmit në Ujman: Për një javë strukturat kriminale kanë tentuar dy herë...

0
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar në lidhje me sulmin me armë zjarri ndaj policëve që po patrullonin në Liqenin e...
humbi-180-milione-euro-ne-bitcoin,-shpreson-qe-inteligjenca-artificiale-dhe-qente-robote-do-ta-ndihmojne-te-gjeje-parate-virtuale

Humbi 180 milionë euro në bitcoin, shpreson që Inteligjenca Artificiale dhe qentë robotë do...

0
Një inxhinier kompjuteri, i cili aksidentalisht hodhi një hard-disk që përmbante bitcoin me vlerë rreth 180 milionë euro, planifikon të përdorë inteligjencën artificiale për...
bernabiq-i-reagon-escobarit:-nese-asociacioni-formohet-me-ligjet-e-kosoves,-dialogu-eshte-i-kote

Bërnabiq i reagon Escobarit: Nëse Asociacioni formohet me ligjet e Kosovës, dialogu është i...

0
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka reaguar pas deklaratës së të dërguarit të posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, i cili kërkoi themelimin...
nje-i-vdekur-dhe-gati-1-mije-raste-te-reja-me-covid-19

Një i vdekur dhe gati 1 mijë raste të reja me COVID-19

0
Nga 2779 testime të bëra, Ministria e Shëndetësisë njofton se 930 qytetarë janë infektuar me COVID. Është regjistruar edhe një humbje jete nga ky virus. Në...
zhduket-nje-tetevjecar-ne-pishinen-e-germise

Zhduket një tetëvjeçar në pishinën e Gërmisë

0
Një grua ka raportuar në polici, se perderisa ishte në pishinën e Gërmisë, djali i saj tetëvjeçar është zhdukur. Rasti ka ndodhur me 4 gusht...
infektologu-kosovar:-situata-me-covid-eshte-me-e-rende-sesa-qe-prezantohet-me-numra

Infektologu kosovar: Situata me COVID është më e rëndë sesa që prezantohet me...

0
Anëtari i Komisionit për Shëndetësi, njëherësh infektologu, Shemsedin Dreshaj thotë se situata me numrin e të infektuarve me koronavirus është më e rëndë se...