Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 5, 2022

vonesat-per-dokumente,-keshtu-sqarohet-mpb-ja

Vonesat për dokumente, kështu sqarohet MPB-ja

0
MPB-ja ka reaguar në lidhje me vonesën e dokimenteve. Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës ka konfirmuar se nuk ka mungesë të materialit...
mjk-therret-urgjentisht-te-derguarit-diplomatike-te-vendeve-perkatese-evropiane-e-te-be-se-ne-kine

MJK thërret urgjentisht të dërguarit diplomatikë të vendeve përkatëse evropiane e të BE-së në...

0
Zv.ministri i Jashtëm kinez Deng thirri të enjten të dërguarit e vendeve përkatëse evropiane dhe të BE-së në Kinë për të shprehur pakënaqësinë serioze...
bislimi-fajeson-mediat-se-po-e-bejne-teme-ceshtjen-e-asociacionit

Bislimi fajëson mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit

0
Çështja e Asociacionit po vazhdon të diskutohet edhe më tutje. Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e...
ngjarja-tragjike-ne-vlore,-dalin-detaje-te-reja-per-vdekjen-e-7-vjecares

Ngjarja tragjike në Vlorë, dalin detaje të reja për vdekjen e 7 vjeçares

0
Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditë më parë. Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikqyrjen...
keto-zona-do-te-mbesin-pa-rryme-ne-ditet-ne-vazhdim

Këto zona do të mbesin pa rrymë në ditët në vazhdim

0
Reduktimet me energjinë eklektike po vazhdojnë në vendin tonë. KEDS ka njoftuar për punime të domosdoshme në rrjet për siguri të sistemit përgjatë së dielës,...
presidenti-i-kroacise-er-serbine:-a-eshte-normale-te-mos-njihet-pavaresia-e-kosoves-dhe-te-perkrahet-rusia

Presidenti i Kroacisë ër Serbinë: A është normale të mos njihet pavarësia e Kosovës...

0
Milanoviq për Serbinë: A është normale të mos njihet pavarësia e Kosovës dhe të përkrahet Rusia. Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, në 27-vjetorin e çlirimit...
asnje-i-vdekur-dhe-1-mije-e-266-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-kosove

Asnjë i vdekur dhe 1 mijë e 266 raste të reja me koronavirus në...

0
1 mijë e 266 raste të reja me COVID-19. 1 mijë e 266 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit...
daut-haradinaj-viziton-kroacine,-takon-veteranet-kroate-ne-knin:-aty-ku-nisi-operacioni-“oluja”-qe-gjunjezoi-serbine

Daut Haradinaj viziton Kroacinë, takon veteranët kroatë në Knin: Aty ku nisi Operacioni “Oluja”...

0
Daut Haradinaj me veteranët kroatë në Knin, aty ku nisi Operacioni “Oluja” që gjunjëzoi Serbinë. Ish-luftëtari i UÇK-së, Daut Haradinaj, ka vizituar në Kroaci vendin...
lamborghini-shpall-rezultate-rekord-per-gjysmen-e-pare-te-vitit-2022,-konfirmon-tre-modele-te-reja-per-kete-vit

Lamborghini shpall rezultate rekord për gjysmën e parë të vitit 2022, konfirmon tre modele...

0
Gjysma e parë e vitit 2022 ishte gjashtë muajt më të mirë në historinë e Lamborghini për sa i përket shitjeve, qarkullimit dhe përfitimit,...
taynen-e-ze-gjumi-ne-pune,-publikojne-videon-kur-e-zgjojne

Taynen e zë gjumi në punë, publikojnë videon kur e zgjojnë

0
Tayna, ashtu si shumë këngëtar nga estrada kanë koncerte të shumta gjatë sezonës së veres. E kjo sigurisht nuk është lehtë ku shpesh herë edhe...